Сенатори США вимагають повернути санкції щодо "Північного потоку-2" через Україну: заява

Сенатори США вимагають повернути санкції щодо "Північного потоку-2" через Україну: заява

Associated Press

На переконання сенаторів, "Північний потік-2" посилить "згубний вплив" Путіна на Європу і дестабілізує безпеку України.

У США 12 сенаторів-республіканців погрожують заблокувати затвердження двох кандидатів на керівні посади в Міністерстві фінансів, якщо адміністрація президента Джо Байдена не запровадить нові санкції щодо "Північного потоку-2".

Про це йдеться в їхньому спільному листі від 28 липня до міністерки фінансів США Джанет Єллен.

"Газопровід "Північний потік-2" напряму шкодить інтересам національної безпеки США, а також наших союзників і партнерів. Якщо цей проєкт завершать, він посилить згубний вплив Володимира Путіна на Європу, дестабілізує безпеку України і сприятиме подальшій агресії Росії", - вказали заявники.

Сенатори зауважили, що доки адміністрація Байдена не запровадить нові санкції щодо російського газопроводу, вони блокуватимуть кандидатури Браяна Нельсона й Елізабет Розенберг, запропоновані на посади з нагляду за виконанням санкцій.

"Ми закликаємо вас змінити курс щодо "Північного потоку-2" і приєднатися до нас в захисті Конгресом європейських союзників і партнерів від зловмисної агресії Росії", - йдеться в листі. 

Як повідомлялося, США офіційно відмовилися поховати "Північний потік-2" на дні Балтійського моря. Так, адміністрація Байдена скасувала санкції щодо оператора газопроводу Nord Stream 2. AG та його гендиректора Маттіаса Варніга "відповідно до національних інтересів".

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну
Наступна публікація