В РФ запропонували прирівняти продаж "блимавок" до торгівлі зброєю

Сенатори запропонували продавати "мигалки" і сирени-"крякалки" тільки за спеціальними дозволами, порядок видачі яких буде визначати уряд РФ.

Члени Ради Федерації Володимир Федоров та Євген Трофімов розробили і внесли до Держдуми законопроект, що передбачає введення обмежень на торгівлю (оборот) пристроїв подачі світлових та звукових спецсигналів ("блимавок" і "крякалок"). Зараз цей документ знаходиться на розгляді урядової комісії по забезпеченню безпеки дорожнього руху.

Сенатори запропонували продавати "мигалки" і сирени-"крякалки" тільки за спеціальними дозволами, порядок видачі яких буде визначати уряд РФ. За такою ж схемою, за словами колишнього керівника ДАІ Володимира Федорова, зараз продається мисливська та травматична зброя. "Такі пристрої користуються великим успіхом у водіїв і стали своєрідним символом престижу на дорогах" - заявив він.

Зараз у Росії максимальну кількість автомобілів, яким дозволено встановлювати проблискові маячки, обмежена штук 1000. Однак купити "мигалки" можна вільно в багатьох магазинах автозапчастин. Тому, як зазначає Федоров, кількість реальних "блимавок" в Росії вимірюється "тисячами.

Аналогічний законопроект вносився на розгляд Держдуми ще на початку 2008 року, однак перший варіант документа був відхилений комітетом Держдуми з безпеки через неточності формулювань. Другий варіант поправок до закону "Про безпеку дорожнього руху" сенатори внесли в кінці минулого року - саме цей документ досі обговорюється депутатами.

Крім того, у лютому депутати Мосміськдуми схвалили законопроект, що передбачає адміністративну відповідальність за незаконний обіг "блимавок. Однак подальша доля цього документа не відома.

Читайте також:

Росія допоможе США переправляти зброю в Афганістан

Україна заробила на торгівлі зброєю 800 млн доларів

Ізраїль починає будувати бойові кораблі

США подарували сомалійцям 40 тонн зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: