Сепаратисти мітингують в Іспанії

Андалуські сепаратисти провели мітинг в Севільї, на якому зажадали відділення свого краю від Іспанії.

Андалуські сепаратисти провели в ніч на суботу мітинг в Севільї, на якому зажадали відділення від Іспанії цієї обширної області на півдні Іберійського півострова, повідомив агенції РИА "Новости" по телефону представник руху "Халео".

"Мітинг під гаслом "За вільну і соціалістичну Андалузію" був приурочений до чергових роковин загибелі "батька андалуської нації" Бласа Інфанте (Blas Infante), розстріляного франкістськими бунтівниками 10 серпня 1936 року", - сказав представник лівого сепаратистського руху, який є одним з організаторів мітингу.

Андалузія
Напис на плакаті: "Андалузія - не Іспанія"
Він повідомив, що "вшанувати пам'ять Інфанте і зажадати свободу для Андалузії на мітинг прийшли представники 19 політичних і суспільних організацій області".

"Мітинг відбувся в Севільї (столиці Андалузії) на шосе Кармони - в місці, де був розстріляний ідеолог андалуської незалежності і де йому встановлений пам'ятник", - уточнив представник руху.

За його словами, мітингувальники, серед яких були видні представники андалуської інтелігенції, несли біло-зелені прапори незалежної Андалузії з червоною зіркою і прапори другої іспанської республіки (1931-1939).

Андалузія, що складається з восьми провінцій, є другою за величиною автономною областю Іспанії і першою за чисельністю населення.

З 17 автономних областей, що входять до складу Іспанії, сепаратистські тенденції найвідчутніше виявляються в Країні басків і Каталонії, у меншій мірі - в Галісії і Андалузії. В перших трьох областях є своя мова, відповідно - баскська, каталонська і галісійська.

Колишній прем'єр-міністр країни Хосе Марія Аснар попередив недавно про загрозу розчленовування Іспанії на декілька незалежних держав і обвинуватив нинішній уряд, представлений Іспанською соціалістичною робітничою партією, в небажанні протистояти сепаратизму.

"Іспанія балансує на краю прірви, на межі повного розчленовування", - заявив Аснар, який займав пост прем'єра з 1996 по 2004 рік, в інтерв'ю аргентинській газеті "La Nacion", опублікованому 30 липня.

Генерал Франциско Франко (Francisco Franco) виправдовував свій військовий заколот, піднятий в 1936 році проти демократичного республіканського уряду, "задачами збереження єдності Іспанії". У роки диктатури Франко (1939-1975) будь-які сепаратистські рухи суворо придушувалися, проте вони відродилися після смерті диктатора і відновлення демократичної форми правління в країні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: