Сепаратизм в Іспанії набирає обертів

Андалузькі сепаратисти провели в ніч на суботу мітинг у Севільї, на якому зажадали відділення від Іспанії цього краю.

Прапор Андалузії (Фото: www.doitinspain.com)
Прапор Андалузії. (Фото: www.doitinspain.com)
Андалузькі сепаратисти провели в ніч на суботу мітинг у Севільї, на якому зажадали відділення від Іспанії цієї великої області на півдні Іберійського півострова, повідомив агенції "РИА Новости” представник руху "Халео".

Мітинг під гаслом "За вільну й соціалістичну Андалузію" було приурочено до чергових роковин загибелі "батька андалузької нації" Бласа Інфанте (Blas Infante), розстріляного франкістськими бунтівниками 10 серпня 1936 року", - сказав представник лівого сепаратистського руху, що є одним з організаторів мітингу.

Він повідомив, що "вшанувати пам'ять Інфанте й вимагати свободу для Андалузії на мітинг прийшли представники 19 політичних і суспільних організацій області".

Мітинг відбувся в Севільї (столиці Андалузії) на шосе Кармони - в місці, де було розстріляно ідеолога андалузької незалежності й де йому встановлено пам’ятник", - уточнив представник руху.

За його словами, мітингувальники, серед яких були видатні представники андалузької інтелігенції, несли біло-зелені прапори незалежної Андалузії з червоною зіркою і прапори другої іспанської республіки (1931-1939).

Розташування Андалузії (Фото: www.innovating-regions.org)
Андалузія, розташована на півдні Іспанії, має дещо автономну від усієї країни історію, пов'язану з арабським світом. (Фото: www.innovating-regions.org)
Андалузія, що складається з восьми провінцій, є другою за величиною автономною областю Іспанії і першою за кількістю населення.

З 17 автономних областей, що входять до складу Іспанії, сепаратистські тенденції найвідчутніше виявляються в Країні басків і Каталонії, меншою мірою - в Галісії та Андалузії. У перших трьох областях є своя мова, відповідно - баскська, каталонська та галісійська.

Колишній прем'єр-міністр країни Хосе Марія Аснар нещодавно попередив про розчленовування на декілька незалежних держав, що загрожує Іспанії, та звинуватив нинішній уряд, представлений Іспанською соціалістичною робочою партією, в небажанні протистояти сепаратизмові.

Севілья (Фото: www.jorgetutor.com)
Так виглядає Севілья - центр Андалузії. (Фото: www.jorgetutor.com)
”Іспанія балансує на краю прірви, на межі повного розчленування", - заявив Аснар, що займає посаду прем'єра з 1996 по 2004 рік, в інтерв'ю аргентинській газеті "La Nacion", надрукованому 30 липня.

”Генерал Франсиско Франко виправдовував свій військовий заколот, піднятий 1936 року проти демократичного республіканського уряду, "завданнями збереження єдності Іспанії". За часів диктатури Франко (1939-1975) будь-які сепаратистські рухи суворо пригнічувалися, проте вони відродилися після смерті диктатора й відновлення демократичної форми правління в країні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: