Серби побилися з миротворцями НАТО на півночі Косово: десятки поранених

Дата публікації
Перегляди
1458
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Серби побилися з миротворцями НАТО на півночі Косово: десятки поранених

Косовські серби знову вийшли на барикади / Фото: b92.net

Внаслідок конфлікту миротворців і косовських сербів постраждали 25 військовослужбовців і десятки демонстрантів.

В неспокійній обстановці пройшла ніч на півночі Косово. В результаті конфлікту сил міжнародного миротворчого контингенту KFOR і косовських сербів, який спалахнув напередодні в районі села Ягненіца, поранення дістали 25 миротворців і десятки місцевих сербів.

Минулу ніч демонстранти провели на барикадах, встановлених на дорогах, що ведуть до кордону з Сербією.

Намагаючись їх розігнати, військові KFOR застосували сльозогінний газ і гумові кулі. У відповідь місцеві мешканці відкрили вогонь з вогнепальної зброї, поранивши двох миротворців з Німеччини.

Після цього серби пішли на штурм і, незважаючи на відчайдушний опір миротворців, спробували відновити барикади в 500 метрів від їх початкового розташування.

Косовські серби стверджують, що серед демонстрантів постраждали до 40 людей: понад 10 поранених були госпіталізовані в Косовська-Митровиці, більше 20 звернулися за допомогою в госпіталь в Зубін-Потоці.

Сербії тим часом пригрозили відмовою в членстві в Євросоюзі, якщо владі не вдасться вгамувати своїх громадян.

Ситуація на півночі Косово загострилася в липні, коли місцеві албанці в односторонньому порядку розмістили своїх митників на КПП "Ярині" і "Брняк". Пізніше влада Косова спробувала захопити обидва КПП за допомогою спецпідрозділів поліції, тоді серби почали зводити барикади на прикордонних трасах.

Сили KFOR наполягають, що, згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН від 1999 року, вони мають забезпечувати свободу пересування міжнародного контингенту в регіоні, а тому були зобов'язані прибрати барикади.

Зараз Косово визнають незалежною державою 75 країн з 192 членів ООН, у тому числі США. При цьому міжнародне розгляд в Гаазі в рекомендаційному порядку затвердив, що самопроголошення Косово суперечить нормам міжнародного права. Не визнає відділення краю і Белград.

Читайте також:

Сербія заявила про готовність воювати за "своїх" у Косово

У Косово нові сутички, двох солдатів НАТО поранено

Косовські серби збираються проголосити незалежність

Більше 20 тисяч косовських сербів звернулися за громадянством Росії

Серби побилися з миротворцями НАТО

Серби побилися з миротворцями НАТО
Наступна публікація