Сербія хоче подати в суд на Україну через газову кризу

Сербська корпорація SRBIJAGAS розглядає можливість подати позов до України.

Сербська національна газова корпорація (SRBIJAGAS) розглядає  можливість подати позов до України через газову кризу.

Про це заявив голова SRBIJAGAS Душан Баятович, повідомляє європейське Інтернет-видання EU Business.

В той же час, грецька національна газова корпорація (DEPA) заявила, що планує подати до суду на “Газпром” для відшкодування своїх втрат через припинення поставок російського газу до Греції.

Між тим уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський сьогодні, 14 січня, заявив, що Україні не варто боятися судових позовів від європейських газових компаній через непостачання російського газу до Європи.

"Україні нічого боятися судів. Україна ні на йоту не завинила у цій провокативній ситуації, яка свідомо створена Російською Федерацією", - сказав Соколовський. Він зазначив, що, очевидно, у Росії був такий план.

Нагадаємо, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу пригрозив звернутися до суду, якщо Росія і Україна не виконають угоду про транзит газу в ЄС.

Раніше, другий за величиною в Угорщині імпортер природного газу компанія "Емфес" першою в країні і в Євросоюзі подала до суду на НАК "Нафтогаз України" і оформила скаргу на Україну в Європейське співтовариство.

Позов представлений австрійською юридичною фірмою Wolf Theiss від імені угорського газового оператора в Європейський суд в Люксембурзі, який є вищою судовою інстрацією Європи.

Читайте також:
Путін готовий спалити всі договори з Україною
Росія вимагає від України мільярд доларів
Дубина Росії: "Будь ласка, позичте нам технічний газ"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: