Сербія погрожує війною

Радник сербського прем'єра зазначив, що для захисту інтересів Сербії, вона не виключає війни проти Косово.

Сербія має право використовувати військові засоби для захисту своєї території, якщо Косово, як очікується, в найближчі тижні проголосить незалежність, заявив радник сербського прем'єра Олександр Сіміч.

За його словами, процитованими бєлградськими ЗМІ, хоча у Сербії є негативний досвід колишніх бойових дій на Балканах, захист інтересів держави не виключає такого заходу як війна, пише газета The Guardian.

Спецпредставник Євросоюзу на переговорах з Косово Вольфганг Ішингер засудив цю заяву і зажадав негайного спростування від сербського уряду. Офіційної відповіді з Белграда поки що нема, проте неназваний сербський дипломат послався на зроблену 5 листопада заяву міністра закордонних справ Косово Вука Ереміча, в якій той підкреслив, що уряд піде на будь-які заходи, окрім військових, щоб перешкодити незалежності Косово.

У понеділок, 10 грудня, закінчується крайній термін для досягнення компромісу між косовськими албанцями і сербським урядом. Переговори проводяться за посередництва Євросоюзу, Росії і США. Ще в кінці листопада косовська і сербська сторони визнали провал переговорів.

10 грудня ситуація навколо Косово буде розглянута на зустрічі європейських міністрів закордонних справ, а пізніше наступного тижня - на саміті Євросоюзу. 19 грудня питання про незалежність Косово буде винесено на Раду безпеки ООН.

З 1999 року автономія, що є частиною Сербії, фактично керується ООН, яка ввела до Косово свій миротворчий контингент. Албанська більшість мешканців Косово наполягають на проголошенні незалежності автономії, з чим не згідно як сербська меншина в Косово, так і сербське керівництво.

Росія виступає проти надання Косово незалежності, тоді як на стороні албанців стоять США і більшість західноєвропейських країн. Керівництво косовських сепаратистів пообіцяло не проголошувати незалежність від Сербії без схвалення США і Євросоюзу, відзначивши, що мова йде не про декілька місяців, а про декілька тижнів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: