Сербія призначила винагороду за голову Младіча

Власті Сербії обіцяють мільйон євро за інформацію про місцезнаходження Ратко Младіча.

Власті Сербії призначили нагороду в один мільйон євро за інформацію, яка може привести до затримання звинувачуваного Гаазьким трибуналом у здійсненні військових злочинів колишнього командувача армією боснійських сербів генерала Ратко Младіча.

"Рішення про призначення винагороди було ухвалене Радою національної безпеки вчора пізно ввечері," - цитує агентство Рейтер слова голови Національної ради зі співпраці з Міжнародним трибуналом для колишньої Югославії (МТКЮ) уряду Сербії Расима Ляїча.

Ляїч також повідомив, що Рада національної безпеки Сербії також призначила нагороди у розмірі 250 тисяч євро за інформацію про місцезнаходження колишнього радника президента боснійської Республіки Сербської Стояна Жупляніна та колишнього президента Республіки Сербська Країна в Хорватії Горана Хаджича.

При цьому Ляїч відзначив, що уряд Сербії не має наміру призначати нагороду за інформацію, яка може привести до затримання колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича, також звинуваченого МТКЮ у здійсненні військових злочинах у ході громадянської війни в Боснії колишньої Югославії в 1992-1995 роках.

"Він не є сербським громадянином, тому немає законних підстав для призначення винагороди," - сказав Ляїч.

На початку жовтня головний прокурор МТКЮ Карла дель Понті знову закликала власті Сербії зробити ефективні кроки по повномасштабній співпраці з МТКЮ, і, зокрема, вжити заходів по затриманню Младіча, Караджича, Жупляніна і Хаджича.

Раніше, у вересні цього року, прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца заявив про те, що Радован Караджич і Ратко Младіч "можуть не знаходитися на території" Сербії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: