Сербія проти конфедерації

Белграду з Брюсселя останнім часом поступають напівофіційні і неафішовані пропозиції подумати про створення конфедерації з Косово.

Белграду з Брюсселя останнім часом поступають напівофіційні і неафішовані пропозиції подумати про створення конфедерації Сербії і Косово, але Белград відкидає цю ідею. Про це в інтерв'ю газеті "Вечірній новині" у четвер повідомив міністр Сербії у справах Косово Слободан Самарджіч.

За словами міністра, деякі політичні круги в Європі, маючи перед очима приклад Югославії, яка розпалася, створенням конфедерації мають намір забезпечити для Косово свого роду відкладену незалежність і відкладений державний суверенітет.

"Для нашої держави це абсолютно неприйнятно", - заявив Самарджіч.

На його думку, порівняння з Чорногорією, яка відділилася від Сербії в 2006 році, у випадку з Косово неправомірне.

"Чорногорія як федеральна одиниця у складі Соціалістичної федеральної республіки Югославії мала державний статус. Косово як автономний край ніколи не було федеральною одиницею, а тому не може створювати які-небудь союзи або конфедерації з державою Сербією з тим, щоб згодом відділитися і одержати незалежність", - вважає міністр.

"Косово не може бути незалежним від Сербії ні зараз, ні пізніше, ніколи. Наша держава пропонує Косово повне самоврядування і максимальний ступінь автономії, але всі елементи суверенітету і державність як така залишаються Сербії", - заявив Самарджіч.

Неофіційна інформація про те, що Європа збирається запропонувати Белграду створення конфедерації з Косово як рішення проблеми статусу краю, циркулюють в бєлградських ЗМІ в останні два дні. При цьому прес-секретар комісара ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Хав'єра Солани Крістіна Гальяк заявила у вівторок, що їй нічого із цього приводу невідомо.

Прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца у вівторок назвав ідею конфедерації Сербії і Косово "нісенітницею".

З 1999 року край Косово, що формально залишається частиною території Сербії, знаходиться під управлінням ООН. Переговори про остаточний статус краю між Белградом і Пріштіною, що продовжувалися у Відні за міжнародним посередництвом протягом 2006 року, до домовленості не привели, оскільки керівництво Косово наполягає на незалежності, а власті Сербії з цим категорично не згодні.

В результаті в Раді Безпеки ООН так і не була внесена узгоджена резолюція про статус Косово.

Зараз питання про вироблення остаточного статусу Косово передане в Контактну групу, яка повинна підготувати новий раунд прямих переговорів між Белградом і Пріштіною.

У Контактну групу по Косово входять США, Великобританія, Франція, Італія, Німеччина і Росія.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: