Сербія та Косово розійшлися ні з чим

Бєлград і Приштина завершили переговори щодо статусу Косово. Президент Косово розчарований їхніми результатами.

Бєлград і Приштина на прямих переговорах за участю "трійки" посередників косовського врегулювання підтвердили зобов'язання утримуватися від дій, що підривають безпеку. Про це оголошено на прес-конференції у п'ятницю за підсумками переговорів.

"Обидві сторони підтвердили свої зобов'язання утримуватися від дій, які можуть підірвати безпеку", - заявив посол США у "трійці" (Росія, США і ЄС) міжнародних посередників Френк Візнер.

Посол з особливих доручень МЗС РФ Олександр Боцан-Харченко сказав, що Бєлград і Приштина серйозно думають про те, як встановити довіру і співпрацю. "Ці знаки не є основою для компромісу, але створюють базу для подальшої дискусії", - сказав він. За словами посла, сторони продемонстрували здатність говорити одна з одною, і в них немає наміру повернутися назад.

Натомість президент Косово Фатмір Сейдіу розчарований переговорами, на яких, за його словами, не було досягнуто жодних домовленостей.

Президент Косово підтвердив колишню вимогу про надання краєві з албанською більшістю статусу незалежності. "Ми не раз говорили і говоримо зараз, що готові до дружби і співпраці між суверенною державою Косово і суверенною державою Сербія", - сказав він, додавши, що Приштина "готова приєднатися до складу незалежних держав світу".

З свого боку, президент Сербії Борис Тадіч заявив: "Ми сподіваємося, що може бути досягнуто компромису".

Косово, населене переважне албанцями, домагається незалежності від Сербії. З 1999 року край знаходиться під протекторатом ООН за резолюцією Радбезу номер 1244.

Сербія бачить статус Косово як широку автономію, тоді як керівництво Косово наполягає на державній незалежності.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: