Сербія видасть Хаджича Гаазькому трибуналу

Хаджич може бути доставлений до Нідерландів протягом найближчих декількох днів.

Белградський суд прийняв рішення про екстрадицію Горана Хаджича до Гааги, де він постане перед трибуналом за звинуваченням у військових злочинах, скоєних у період конфлікту на Балканах.

Суддя вирішив, що всі необхідні умови для видачі передбачуваного військового злочинця виконані. За даними агентства Reuters, Хаджич може бути доставлений до Нідерландів протягом найближчих декількох днів.

Хаджич був затриманий на півночі Сербії у середу вранці. Він звинувачується Міжнародним трибуналом по колишній Югославії в злочинах проти людяності і порушенні законів і звичаїв ведення війни.

Горан Хаджич - хорватський політик сербського походження, другий президент так званої Республіки Сербська Країна, що існувала на території Хорватії під час війни на Балканах. Він підозрюється в причетності до вбивства десятків людей несербського походження.

У 2004 році Міжнародний трибунал у справах колишньої Югославії висунув Хаджичу обвинувачення за 14 епізодами військових злочинів і злочинів проти людяності.

Зокрема, його звинувачують у причетності до депортації та вбивств мирного хорватського населення в 1991 - 1993 роках.

За інформацію, здатну допомогти в затриманні Горана Хаджича, в США була призначена винагорода в п'ять мільйонів доларів. Ще 1,4 мільйона за інформацію про його місцезнаходження обіцяла влада Сербії.

Після того, як в травні 2011 року був заарештований колишній командувач армією Сербської Республіки Ратко Младіч, Хаджич залишався останнім злочинцем, видачі якого Гаазький трибунал домагався від Сербії.

Видача обвинувачених у військових злочинах є однією з умов для прийняття Сербії в Європейський союз.

Читайте також:

Младіч не визнав себе винним: я захищав свій народ

Караджич поклав відповідальність за війну в Боснії на місцевих мусульман

Генерала Младіча видали Міжнародному трибуналу в Гаазі

Генерал США звинуватив голландських солдатів-геїв у різні в Боснії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: