Сербія відхилила резолюцію ООН по Косово

Прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца заявляє, що Косово ніколи не отримає незалежності, якої постійно прагне.

Воїслав Коштуніца
Архів
Воїслав Коштуніца категорично заперечує автономію Косово. (Фото: n-europe.eu)

Сербія відхилила новий варіант резолюції Організації Об'єднаних Націй по статусу Косово, підтриманий США. "Сербія не може прийняти цей варіант, тому що це буде кроком до передачі Косово автономії. США ніяк не можуть прийняти той факт, що Косово ніколи не буде незалежним", - заявив сербський прем'єр Воїслав Коштуніца.

У резолюції, яку представили в Раді безпеки ООН США і Європейський союз, пропонується відкласти надання незалежності Косово на 4 місяці. Нова резолюція пропонує генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну організувати проведення переговорів між Бєлградом і Пріштіною протягом 120 днів. 

Крім того, резолюція рекомендує "сторонам утриматися від односторонніх рішень щодо остаточного статусу краю протягом цього часу". Після цього 120-денного періоду план за поданням незалежності, запропонований представником ООН в регіоні Марті Ахтісаарі, автоматично вступить в силу. 

Агім Чеку
Lenta.ru
Косовський прем'єр Агім Чеку наполягає на прискоренні вирішення проблем краю.

Як відомо із заяв помічника держсекретаря США Фрайда, для Сполучених Штатів надання незалежності Косово - єдиний можливий варіант вирішення проблеми в регіоні. 

Нещодавно Фрайд закликав Росію до співпраці щодо вирішення проблеми Косово в Раді Безпеки ООН. "Сполучені Штати хочуть працювати з Росією в ООН, щоб знайти вирішення цього питання", - заявив він, виступаючи на прес-конференції за підсумками переговорів з керівництвом Чорногорії. 

США та ЄС наразі схвалюють проект надання Косово незалежності під спостереженням світової громадськості. Позиція Москви в цьому питанні залишається незмінною, і вона готова накласти вето на будь-яку резолюцію, що припускає вихід Косово зі складу Сербії, оскільки даний крок, на думку російської сторони, створить небезпечний прецедент. 

Володимир Путін
Архів
Лише Росія підтримує Сербію з приводу статусу Косово. (Фото: c-society.ru)

Відзначимо, що Росія в своєму намірі підтримати позицію Бєлграда залишається наодинці. 

Офіційно Косово є сербською провінцією, проте з часу закінчення військової кампанії США проти Сербії в 1999 році край знаходиться під юрисдикцією ООН і НАТО. У квітні 2007 року представник ООН в Балканському регіоні Марті Ахтісаарі запропонував план міжнародної передачі Косово незалежності, який був активно підтриманий США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: