Сербія вимагає видати їй 88-річного есесівця зі США

У Сербії видано ордер на арешт колишнього нацистського офіцера СС, громадянина США, який підозрюється у вбивстві 17 тисяч мирних мешканців.

Сербський суд видав міжнародний ордер на арешт громадянина США, якого підозрюють у причетності до геноциду в роки Другої світової війни.

Влада Сербії вважає, що 88-річний Петер Егнер в роки війни був офіцером нацистської Німеччини і служив у каральних загонах СС.

За даними обвинувачення, його підрозділ брав участь у масових вбивствах 17 тисяч мирних жителів у Белграді в період з 1941 по 1943 рік. Жертвами передбачуваного злочинця були, переважно, сербські євреї та цигани, але також і політичні опоненти.

Егнер народився в Югославії в німецькій родині і прожив у країні до 1960 року, поки не емігрував в США. У 1966 році він отримав американське громадянство.

Звинувачення проти Егнера були вперше висунуті в 2008 році. Вивчивши матеріали справи, міністерство Юстиції США ініціювало процес позбавлення Егнера американського громадянства, що зробило б можливим його екстрадицію до Сербії. Проте сам Егнер всі звинувачення на свою адресу заперечує.

Територія Сербії була окупована військами нацистської Німеччини з 1941 по 1944 роки. Під час окупації на цій території було вбито понад півмільйона мирних жителів.

Нагадаємо, що нещодавно суд німецького міста Аахен засудив до довічного ув'язнення 88-річного колишнього есесівця Генріха Буре. Його визнали винним у вбивстві трьох мирних мешканців Нідерландів під час Другої світової війни.

Читайте також:

У Німеччині 88-річного ветерана СС засудили до довічного ув’язнення

Суд звинуватив голландського есесівця ще в семи вбивствах

Щоденник нацистського "Янгола смерті" придбав онук в'язня Освенцима

Голландці не пустили німецького посла на вшанування пам'яті жертв Другої світової  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: