Сербія заявила, що ніколи не визнає незалежності Косова

Попри рішення Міжнародного суду ООН щодо незалежності Косова, Сербія ніколи не змінить свою позицію.

Сербія не має наміру змінювати своєї позиції щодо Косова, заявив сербський президент Борис Тадіч.

"Сербія ніколи - ні прямо, ні побічно не визнає незалежності Косово", - заявив Тадіч після закінчення переговорів з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим.

"Ми розглянули ряд питань зі сфери двосторонніх відносин, які в останні роки знаходяться на підйомі. Я ще раз висловив подяку президентові РФ за підтримку в боротьбі Сербії за збереження нашого суверенітету над Косово і Метохією", - сказав Тадіч.

Міністр закордонних справ Сербії Вук Єреміч заявив, що не очікує зміни позицій найбільш важливих гравців на міжнародній арені з питання про незалежність Косово.
"Суверенна право держав вирішувати, як діяти в цьому процесі. Я не очікую серйозних змін в позиціях держав", - сказав міністр, повторивши неодноразово озвучену позицію про те, що Сербія ніколи не визнає незалежність Косово.

Єреміч зробив свою заяву після оприлюднення в Гаазі консультативного висновку Міжнародного суду ООН з питання про законність одностороннього проголошення незалежності Косово, який постановив у четвер, що декларація про незалежність Косово не порушує норми міжнародного права.

За оцінкою Єремича, суд лише "технічно" відповів на поставлене перед ним питання, уникнувши змістовного коментаря з питання про те, чи мали косовські албанці право на спробу відділення від Сербії.

Міністр сказав, що Сербія продовжить свою принципову політику політичної боротьби за збереження своєї територіальної цілісності та суверенітету.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН у Гаазі дійшов висновку, що декларація про незалежність Косова, оголошена 17 лютого 2008 року, не порушує загального міжнародного права, таким чином підтвердивши незалежність краю від Сербії.

У голосуванні за текстом консультативного висновку, брали участь 14 суддів МС з 15 (китайський суддя не брав участі у голосуванні з процедурних причин). Дев'ять з 15 суддів МС є громадянами країн, що визнали незалежність Косово. У їх числі - голова МС Хісасі Овада (Японія).

Текст укладення підтримали судді з Японії, Сьєрра-Леоне, Йорданії, США, Німеччини, Франції, Нової Зеландії, Сомалі, Великобританії, Мексики.

Проти документа висловилися судді зі Словаччини, Марокко, Росії, Бразилії.

Дані країни виступають проти незалежності Косово.

Консультативні висновки, на відміну від рішень суду, не є обов'язковим для виконання. У той же час за оцінкою фахівців, вони мають велике правове, політичне і моральне значення.

Читайте також:

Міжнародний суд ООН визнав незалежність Косова

США змусять 40 країн визнати незалежність Косова

Суд почав розглядати законність проголошення незалежності Косова

В ЄС вимагають визнати незалежність Косово

ВідеоСербія заявила, що ніколи не визнає незалежності Косова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: