Сербія звернеться до Міжнародного суду ООН з позовом проти Хорватії

У документах, які будуть представлені суду, містяться докази військових злочинів проти сербського населення хорватських міст.

Сербія у понеділок, 4 січня, як очікується, подасть позов проти Хорватії до Міжнародного суду ООН в Гаазі. Представники Белграду домагаються визнання геноциду проти сербів на хорватських територіях під час громадянської війни в Югославії 1991-1995 роках.

Рішення про подання позову було прийнято президентом Сербії Борисом Тадичем і сербським урядом 31 грудня 2009.

У документах, які будуть представлені суду, містяться докази військових злочинів проти сербського населення хорватських міст Госпіч, Сисак, Карловац, Осієк.

Як відзначають представники Сербії, геноцид був здійснений під час військових операцій "Медакська кишеня", "Буря" і "Блискавка". Крім того, насильство над мирним населенням відбувалося і після бойових дій, у тому числі і над біженцями, які повернулися в свої будинки.

Тільки під час операції "Буря", яка фактично ліквідувала Республіку Сербська Країна - сербську автономію в Хорватії, за різними оцінками, було вигнано від 150 тис до 250 тис сербського населення. За деякими даними, понад 600 осіб мирного населення було вбито під час операції і до 300 - після неї.

У 1999 р незабаром після бомбардування авіацією НАТО тоді ще Югославії позов проти неї в Міжнародному суді ООН висунула Хорватія. Загреб поклав на Белград відповідальність за порушення Конвенції про геноцид в громадянській війні з вимогою виплати компенсації збитку.

Бойові дії в Хорватії почалися в 1991 р. після того, як Загреб проголосив незалежність від Белграда. У бойових діях з обох сторін загинули понад 256 тис людей. Після закінчення війни серби, які проживають у Хорватії, за матеріалами ряду місцевих ЗМІ, опинилися в становищі людей другого сорту. Зокрема, вони позбавлені можливості балотуватися в органи влади країни і працювати в держустановах.

Відзначимо, що колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич, якого зараз судять у Гаазі за звинуваченням у військових злочинах, у п'ятницю оскаржив рішення Міжнародного трибуналу по колишній Югославії (МТКЮ), що призначив йому британського адвоката. Караджич назвав свого передбачуваного захисника людиною чужою йому національності, які не знають його рідної мови і не розділяє його віру.

Читайте також:

Сербія подала заявку на вступ до Євросоюзу

Президента Сербії оштрафували на 400 євро за розпивання алкоголю на стадіоні

Жителям Сербії, Чорногорії та Македонії дозволили в'їжджати в ЄС без віз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: