Сербію не візьмуть до ЄС через Косово

Міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер заявив про необхідність розв'язання проблеми статусу Косово до вступу Сербії до ЄС.

Бернард Кушнер і Вук Жереміц
Бернард Кушнер і Вук Жереміц
Міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер заявив про необхідність розв'язання проблеми статусу Косово до вступу Сербії до Європейського союзу (ЄС), повідомила радіостанція "Франс-Інфо" у четвер з посиланням на джерела в дипломатичному відомстві.

Міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер
Міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер
«Франція завжди виступала за вступ Сербії в ЄС, але необхідно виконати деякі формальності. Є проблема статусу Косово, яку треба вирішити до цього (вступу – прим. ред.)," - сказав Кушнер після зустрічі з главою МЗС Сербії Вуком Жереміцей у Белграді.

„В особі Франції, зокрема, ви вже маєте союзника, щоб якнайшвидше вступити в ЄС, але не думайте, що це стане можливим до того, як буде вирішене питання Косово мирним чином і на підставі загальної згоди," - додав Кушнер, звертаючись до сербського колеги.

За словами глави французького дипломатичного відомства, "в ЄС неможливо ввійти при невирішених етнічних конфліктах і релігійній роздробленості".

Кушнер підтримав принципи, засновані на новій резолюції по Косово, яка була розповсюджена Францією та Великобританією напередодні вночі в ООН.

Новий проект резолюції не передбачає автоматичного надання Косово статусу незалежності через 120 днів, відведених на переговори.

У попередньому плані, розробленому спецпредставником генсека ООН по Косово Марті Ахтісаарі, передбачалося, що Белград і Пріштіна протягом чотирьох місяців обговорять рішення політичного статусу Косово. Якщо за цей час їм не вдалося б знайти прийнятного рішення, край автоматично одержав би фактичну незалежність. Новий проект виключає подібний автоматизм.

У місіях почалися консультації вже за третім проектом резолюції, який направлений до столиць. Офіційно документ поки не внесений до Радбезу.

„Якщо ми не зможемо врегулювати проблему статусу Косово за допомогою переговорів, ми повернемося до плану Ахтісаарі,” - відзначив Кушнер.

Напередодні візиту Кушнера до Белграда прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца заявив, що його країна рішуче відкидає проект резолюції по Косово, внесений Вашингтоном на затвердження в Раду Безпеки ООН, оскільки цей проект націлений на підготовку Косово до незалежності. Він відзначив, що Косово залишиться складовою і невід'ємною частиною Сербії, як це записано в Статуті ООН і конституції Сербії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: