Сербська опозиція зажадала від президента вибачень перед "Газпромом"

У Сербії опозиція звинуватила президента у погіршені репутації країни тим, що вів переговори з владою Болгарії про зміну маршруту трубопроводу "Південний потік" без відома російського концерну.

Опозиційна Сербська прогресивна партія зажадала від президента країни Бориса Тадіча перепросити концерн "Газпром".

Тадіч, на думку СПП, міг нашкодити репутації країни тим, що вів переговори з владою Болгарії про зміну маршруту трубопроводу "Південний потік" без відома російського концерну. Про це повідомляє сайт сербського радіо B-92 з посиланням на заяву представника СПП Зорани Михайлович-Міланович.

У СПП також нагадали, що президент Сербії вже уклав з Росією угоду про будівництво Південного потоку. "Якщо Сербія хотіла обговорити маршрут, у неї був для цього час", - зазначив представник СПП.

Офіційний представник правлячої Демократичної партії Олена Тріван назвала реакцію СПП "ганебною". "Це відкрита брехня, оскільки президент Тадіч не вів жодних переговорів, але просто обговорював те, що є законним предметом обговорення", - сказала вона.

Болгарія і Сербія домовилися 7 серпня, що Південний потік перетне кордон між двома країнами в районі міста Димитровград. Про це заявив прем'єр Болгарії Бойко Борисов за підсумками переговорів з президентом Сербії. На зміні маршруту, зазначив Борисов, наполягав президент Сербії.

Раніше між Москвою і Белградом існувала попередня домовленість, що труба з Болгарії увійде на територію Сербії в районі міста Заечар. Воно розташоване на 100 кілометрів на північ від Димитровграда. Белград ж спочатку був зацікавлений у прокладанні труби через Димитровград, оскільки в цьому випадку вона проходила б через усю територію Сербії, що обіцяло інвестиції півдню республіки.

Нагадаємо, 19 червня 2010 ВАТ "Газпром", італійська ENI і французька EDF підписали меморандум про взаєморозуміння з питання спільного розвитку морської частини проекту Південний потік.

Газопровід Південний потік з Росії до Європи по дну Чорного моря матиме потужність 63 млрд кубометрів газу на рік і буде будуватися чотирма нитками.

Раніше передбачалося, що газопровід буде будуватися двома нитками. Спочатку потужність Південного Потоку планувалася у розмірі 31 млрд кубометрів на рік.

Читайте також:

Болгарія і Сербія затвердили маршрут російського газогону в обхід України

Росія й Болгарія домовилися про "Південний потік"

"Газпром" не блокуватиме будівництво газогону Nabucco

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: