Сербські ЗМІ дізнались, що Хаджич переховувався в Росії

Впливова сербська газета "Бліц", яку вважають близькою президенту Борису Тадичу, з'ясувала, що Горан Хаджич переховувався в Росії.

Останній розшукуваний Гаазьким трибуналом військовий злочинець, екс-президент республіки Сербська Країна Горан Хаджич, заарештований в середу в Сербії, значну частину часу переховувався в Росії, а допомагали йому в цьому люди колишнього глави таємної поліції Сербії Йовіца Станішича.

Цю сенсаційну інформацію повідомила впливова сербська газета "Бліц" з посиланням на джерело, близьке слідству.

У російському МВС стверджують, що не мають даних про перебування Горана Хаджича в РФ.

Майже відразу після арешту Горана Хаджича його адвокат Том Філ, поспілкувавшись зі своїм підзахисним, повідомив, що "більшу частину часу він переховувався за кордоном". "Де і як - це питання до відповідних органів", - таємничо додав адвокат.

У четвер, 20 липня, впливова сербська газета "Бліц", яку вважають близькою президенту Борису Тадичу, з'ясувала: Горан Хаджич переховувався в Росії.

"За останні сім років Хаджич двічі бував у Росії, причому знаходився там по кілька років. І навіть працював. Гроші і підтримку він отримував від людей, яким в роки конфлікту 90-х років допомагав робити бізнес на війні", - повідомило виданню джерело, близьке слідству.

За словами джерела, ключову допомогу Хаджичу надали люди колишнього начальника таємної служби Сербії Йовіца Станішича і його зам Френкі Сіматовіч. Йовіца Станішич довгі роки був одним з найближчих соратників Слободана Мілошевича. Очоливши у 1988 році сербську службу держбезпеки, він виконував найбільш "делікатні" доручення свого шефа. А їх у роки воєн в Хорватії та Боснії було чимало.

Як з'ясувалося вже після падіння режиму Мілошевича, одним з таких доручень було налагодження контрабанди з самопроголошеної в 1991 році республіки Сербська Країна, яку тоді очолив Горан Хаджич.

На її території знаходилися невеликі родовища нафти і величезні запаси унікального дуба.

Відповідно головними статтями контрабандних поставок стали нафтопродукти і деревина. Оскільки Сербія тоді перебувала під міжнародними санкціями, ціна літра бензину в республіці досягала п'яти німецьких марок за літр. А дубові бруски продавалися на світових ринках по сто марок за куб. Тому прибуток від контрабанди обчислювався мільйонами.

Навесні 2003 року Станішич і Сіматовіч були арештовані сербськими властями і видані Гаазькому трибуналу. Вони звинувачуються не просто в причетності до військових злочинів під час югославських воєн 90-х років - вважається, що обидва були свого роду мозковим центром при плануванні багатьох темних справ.

Читайте також:

Сербія видасть Хаджича Гаазькому трибуналу

У Сербії заарештований останній військовий злочинець - лідер хорватських сербів

Караджич поклав відповідальність за війну в Боснії на місцевих мусульман

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: