Сербський прем'єр відчитав послів Великої Британії, Франції, Італії, ФРН та США

На зустрічі з дипломатами Цвєткович висловив протест у зв'язку з порушенням прав людини в Косово.

Прем'єр-міністр Сербії Мірко Цвєткович викликав для бесіди послів низки європейських держав і США у зв'язку з інцидентом за участю високопоставленого сербського чиновника на кордоні Сербії і Косово. На зустрічі з дипломатами Цвєткович висловив протест у зв'язку з порушенням прав людини в Косово.

Нагадаємо, косовська поліція не пропустила сербського міністра у справах Косово і Метохії Горана Богдановича на територію сербського анклаву Штрпче, розташованого на півдні краю. Представники поліції Косова, включаючи бійців спецпідрозділу "Роса", оточили сербського міністра неподалік від села Севце, і повідомили йому, що він не може відвідати анклав без спеціального дозволу уряду Косово.

Богданович попросив показати йому офіційну постанову з Пріштіни, що підтверджує слова поліцейських. Проте представник збройних сил відповів йому, що отримали усний наказ про те, що "Богданович повинен покинути Косово". Після цього міністра під конвоєм доставили на пункт пропуску Мердаре на кордоні Косова і Сербії.

У зв'язку з цим Цвєткович запросив на зустріч послів Великої Британії, Франції, Італії, Німеччини і США і заявив їм, що вважає неприйнятним таке "порушення прав людини і свободи переміщення" в Косово. Він також закликав послів засудити дії косовської влади і міжнародних сил безпеки EULEX і KFOR, у співпраці з якими працює косовська поліція.

П'ять держав, посли яких були викликані для бесіди в канцелярію сербського прем'єра, є засновниками міжнародних сил безпеки KFOR, сформованих у червні 1999 року для підтримки порядку на території краю відповідно до резолюції РБ ООН номер 1244. Відповідно до домовленостей, досягнутих в 2005 році, Косово поділено на п'ять секторів відповідальності між оперативними угрупованнями британських, французьких, німецьких, італійських і американських військ. Робота ведеться KFOR під керівництвом НАТО. 

Читайте також:

У Гаазі вирішуватимуть долю Косова

Німеччина депортує до Косова 10 тисяч циган

ООН чекає на сплеск міжетнічного насилля в Косові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: