Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сербський міністр заговорив про "бандерівців, які допомагали нацистам": в Україні гнівно відреагували

Сербський міністр заговорив про "бандерівців, які допомагали нацистам": в Україні гнівно відреагували

Міністр Ненад Попович заявив, що "українські бандерівці" стали на бік нацистів у Другій світовій війні.

Міністр інновацій і технологічного розвитку Сербії Ненад Попович виступив з різкою заявою проти "бандерівців" і їхньої ролі у Другій світовій війні. Українське посольство відреагувало на це і попросило міністра не чіпати української історії.

Про це повідомляє сербський телеканал RTV.

23 червня Попович заявив, що Сербія ніколи не прийме ганебних спроб переписати історію, мета яких - представити Сербський і російський народи, які є жертвами нацистської агресії, як агресорів, а нацистських злочинців і завойовників - як жертв.

"У цій хвилі фальсифікації історії ті, хто став на бік нацистів у Другій світовій війні - хорватські усташі, українські бандерівці і албанські балісти, тепер представляють себе жертвами і стають союзниками тих, хто хоче бачити Сербію і Росію, як це було 75 років тому, пригніченою, ослабленою і розірваною на частини", - заявив сербський міністр.

Посольство України в Белграді обурене заявою Ненада Поповича та закликало його не фальсифікувати і не принижувати ролі українського народу у боротьбі з нацизмом.

"Ми вважаємо, що заява міністра інновацій та технологічного розвитку Сербії являє собою грубе втручання у внутрішні справи України, а також знущання над пам'яттю більш ніж 8 мільйонів громадян, втрачених Україною під час Другої світової війни", - йдеться в заяві посольства.

Нагадаємо, нещодавно президента Косово Хашима Тачі та ще дев'ять осіб звинуватили у воєнних злочинах і злочинах проти людства. Зокрема йдеться про вбивства, викрадення людей, переслідування та катування, ймовірно, здійснених під час Косовської війни у 1998-1999 роках. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції