Сербський парламент хоче через ООН домагатися компромісу щодо Косова

Сербія вимагає винисення на розгляд Генасамблеї ООН восени проекту резолюції, що передбачає проведення нових переговорів щодо Косова.

У ніч з понеділка на вівторок депутати парламенту Сербії проголосували за винесення на розгляд Генасамблеї ООН восени цього року проекту резолюції, що передбачає проведення нових переговорів щодо Косова. МЗС заявило, що Белград має намір не допустити "параду зізнань" Косова.

У ході голосування пропозицію підтримали 192 депутати, 26 проголосували "проти", а двоє утрималися.

"Парламент дозволяє уряду вжити всіх необхідних дипломатичних заходів, щоб домогтися схвалення цієї резолюції на Генасамблеї ООН", - йдеться в схваленому парламентом документі.

Белград висловив незгоду з вердиктом суду, наголосивши, що продовжить боротися за територіальну цілісність Сербії політичними методами. У зв'язку з цим сербська влада має намір передати в ООН проект резолюції про необхідність подальших переговорів щодо Косова.

Депутати вважають, що у випадку з Косовом необхідно виробити "довгострокове і прийнятне для всіх сторін рішення, що не суперечить конституції Сербії".

Крім того, у схваленій пропозиції депутати вкотре наголошують, що Сербія не збирається визнавати незалежність Косова.

У свою чергу глава МЗС Сербії Вук Єреміч заявив, що Белград вживає заходів, щоб не допустити "параду зізнань" Косова після нещодавнього рішення Міжнародного суду ООН.

"Уряд Сербії вважає, що зараз 55 країн дуже близькі до того, щоб визнати Косово", - заявив у понеділок Єреміч в парламенті країни. "Ми зробимо все, щоб спробувати зменшити цю кількість" до початку нової сесії Генасамблеї ООН у вересні", - зауважив Єреміч.

Нагадаємо, 22 липня Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення щодо відділення Косова від Сербії в 2008 році. Суд дійшов висновку, що міжнародне право не містить будь-якої відомої заборони на проголошення незалежності Косова.

На сьогоднішній день самопроголошену державу визнали 69 країн з 192 країн-членів ООН. Сербія, а також Україна, Росія, Китай, Індія і низка інших країн відмовилися визнати Косово, вважаючи, що косовські албанці своїм відділенням грубо порушили норми міжнародного права.

Читайте також:

Сербія не визнала вердикт суду ООН щодо Косова

Сербія заявила, що ніколи не визнає незалежності Косова

Міжнародний суд ООН визнав незалежність Косова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: