Середньоазіатські республіки перекрили Євросоюзу "Південний коридор"

ЄС, Азербайджан і Туреччина підписали декларацію про прискорення будівництва газогону Nabucco. Середньоазіатські республіки відмовилися.

Казахстан, Туркменія і Узбекистан відмовилися підписувати політичну декларацію щодо будівництва газогону Nabucco, який допоможе здійснювати постачання палива з каспійського регіону до Європи в обхід Росії. Про це з посиланням на дипломатичні джерела повідомляє агентство "Франс Прес".

Свої підписи під документом поставили президенти Азербайджану, Туреччини, Грузії і глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Представники країн-транзитер газу зібралися 8 травня на енергетичному саміті "Південний коридор – Новий Шовковий шлях" у Празі.

На зустрічі було представлено проект декларації, від якого середньоазіатські республіки відмовилися, втім, до проекту доєдналася Туреччина (яка раніше погрожувала відмовитися від участі).

За даними ЗМІ, в проекті йдеться, що зацікавлені сторони, які беруть участь в проекті газогону Nabucco, зокрема країни ЄС, Туреччина і колишні середньоазіатські республіки СРСР, зроблять все для підготовки міжурядової угоди по Nabucco, щоб підписати документ "до червня 2009 року".

Проект Nabucco, який оцінюється в 7,3 мільярда доларів, передбачає щорічне транспортування 20-30 мільярдів кубометрів природного газу з регіону Центральної Азії і Азербайджану в обхід Росії за маршрутом Турція-Болгарія-Румунія-Угорщина-Австрія.

Передбачалося, що будівництво газогону буде завершено до 2013 року, а постачання газу почнуться в 2014 році.

Вважається, що проект Nabucco конкурує з "Південним потоком" російського "Газпрому". "Південний потік" планується пустити по дну Чорного моря і території балканських країн до Центральної і Південної Європи. Трубопровід, який зможе перекачувати до 47 мільярдів кубометрів газу на рік, як очікується, буде запущений з 2015 по 2024 рік.

Читайте також:

"Газпром" буде скуповувати весь вільний газ СНД

Будівництво газогону в обхід Росії повернули до списку пріоритетів ЄС

У російсько-українському "газовому конфлікті" виграє Nabucco

Туркменія постачатиме газ європейцям в обхід Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: