"Серйозний удар по демократії": країни G7 зробили заяву щодо отруєння опозиціонера РФ Навального

У G7 наголосили, що використання хімічної зброї є неприйнятним.

Росія повинна терміново забезпечити інформаційну прозорість щодо причетних до "огидного нападу із отруєнням" на опозиційного політика Олексія Навального, а також притягнути винних до відповідальності.

Про це йдеться у спільній заяві Верховного представника ЄС, а також міністрів закордонних справ країн-членів "Великої сімки" (Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та США), текст якої оприлюднений на сайті американского Держдепу.

Зазначається, що Німеччина проінформувала партнерів у G7 про те, що, за висновками медекспертів та спецлабораторії збройних сил ФРН, Навальний став жертвою нападу з розробленим в Росії хімічним нервово-паралітичним агентом групи "Новачок".

Нині опозиціонер перебуває у реанімації в берлінській лікарні, його стан оцінюють як важкий. У G7 висловили надію на повне і швидке одужання Навального, а також наголосили на тому, що будь-яке використання хімічної зброї є неприйнятним та суперечить міжнародним нормам.

"Цей напад на опозиційного лідера Навального є ще одним серйозним ударом по демократії та політичному плюралізму в Росії. Це становить серйозну загрозу тим чоловікам і жінкам, які займаються захистом політичних і громадянських свобод, які Росія зобов'язалась гарантувати", - йдеться у заяві "Великої сімки".

Міністри МЗС G7 засудили підтверджене отруєння Навального та закликали Росію "виконати свої зобов'язання, передбачені Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, та гарантувати ці права, включно із правом на свободу вираження поглядів, своїм громадянам".

"Ми будемо продовжувати уважно стежити за тим, як Росія реагує на міжнародні заклики пояснити жахливе отруєння пана Навального, - додали у заяві. - Ми залишаємось твердо відданими нашій підтримці демократії, верховенства закону та прав людини в Росії та зміцненню нашої підтримки російському громадянському суспільству".

Тим часом на Заході отруєння Олексія Навального сприймають не лише як замах на головного російського опозиціонера, але й як виклик усьому цивілізованому світу.

20 серпня Олексію Навальному стало зле дорогою рейсом з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську, а опозиціонер потрапив до реанімації у комі. Нині він перебуває на лікуванні в Німеччині. 

За результатами дослідження німецької спецлабораторії Бундесверу, політика отруїли токсином із групи “Новачок”.

Відео Стан Олексія Навального покращується: опозиціонер вийшов із коми - Секретні матеріали

Російський опозиціонер Олексій Навальний вийшов із коми та його стан покращується. Цього не можна сказати про стан відносин світу та Росії. Все частіше говорять про новий пакет санкцій, який через отруєння «Новачком» Навального, планують ввести проти Путіна та його режиму. Повні випуски дивіться на 1+1 video

Стан Олексія Навального покращується: опозиціонер вийшов із коми - Секретні матеріали

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів