Сейм Латвії не став звільняти голову МЗС за русофобію

Проти відставки голови МЗС Гіртса Валдіса Крістовскіса проголосував 51 з 100 депутатів Сейму. "За" проголосували 36 депутатів, решта утрималися.

Парламент Латвії на позачерговому засіданні не відправив у відставку голову МЗС Гіртса Валдіса Крістовскіса, якого звинуватили в русофобії. Проти відставки проголосував 51 з 100 депутатів Сейму. "За" проголосували 36 депутатів, решта утрималися.

Відставки Крістовскіса вимагали в зв'язку з тим, що глава МЗС підтримав висловлення проживаючого в еміграції Айвара Слуціса, який заявив, що він як лікар не міг би лікувати в Латвії росіян разом з латишами. На це Крістовскіс нібито відповів, що "повністю згоден" з таким баченням і оцінкою.

Депутати партії "За кращу Латвію" вважають, що дане твердження суперечить будь-яким нормам гуманізму та етики. В свою чергу депутаться об'єднання "Все для Латвії!" заявило, що не підтримає запит про відставку Крістовскіса.

У грудні 2009 року парламент Латвії відхилив поправку до закону про права пацієнтів, яка мала гарантувати право пацієнта використовувати рідну мову. Цей законопроект був внесено після того, як в одній з лікарень лікар відмовився говорити недержавною мовою з бабусею, що доставила дитину в травмпункт.

У Латвії проживають близько 2,3 мільйона осіб, з них близько 44% - російськомовні. Близько 400 тисяч російськомовних мешканців країни мають статус негромадянина. Вони не мають права брати участь у виборах і працювати в державних структурах.

Нагадаємо також, 8 листопада головою комісії парламенту Латвії з виконання Закону про громадянство був призначений колишній легіонер Ваффен СС Вісвалдіс Лацис.

Читайте також:

Латвійську телекомпанію оштрафували за інтерв'ю російською

У Латвії "захисники російської мови" не пройшли до парламенту

У Латвії позбавлять мандатів депутатів, які не знають латиської

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: