Сейм Литви офіційно визнав Тихановську законно обраною лідеркою Білорусі

Сейм Литви офіційно визнав Тихановську законно обраною лідеркою Білорусі

Водночас литовський парламент називає чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка незаконним керівником країни.

Сейм Литви у своїй резолюції щодо ситуації в Білорусі назвав опозиціонерку Світлану Тихановську законно обраною лідеркою країни. Сейм закликав міжнародну спільноту підтримати вимогу Тихановської та Координаційної ради щодо нових й прозорих виборів президента республіки.

Про це йдеться у тексті ухваленої у четвер, 10 вересня, резолюції литовського Сейму.

Водночас литовський парламент називає президента Білорусі Олександра Лукашенка незаконним керівником країни.

Відтепер країна домовилася сприймати будь-які дії "незаконного глави Білорусі" Олександра Лукашенка у внутрішній та зовнішній політиці, зокрема підписання нових угод з Росією, як злочини проти білоруського народу та закликає міжнародну громадськість оцінити їх.

Своєю чергою, Москву Сейм закликав не втручатися у внутрішні справи та зовнішню політику Білорусі, а також пригрозив Росії та білоруському режиму санкціями, якщо вони спробують "обмежити суверенітет Білорусі проти волі білоруського народу".

Крім того, Литва надаватиме громадянам Білорусі і його законним представникам політичну, економічну та фінансову допомогу – все для того, щоб у республіці відбулися демократичні вибори.

Нагадаємо, що від 9 серпня, після оголошення результатів екзит-полів президентських виборів, на яких Лукашенко нібито “переміг із великим відривом”, обурені цією звісткою і масовими фальсифікаціями білоруси почали протестувати. За місяць відбувалося різне: у перші дні людей розганяв ОМОН — зі світлошумовими гранатами та водометами. Потім акції перейшли у більш мирне русло, а придушень поменшало. А на початку вересня протестувальників почали затримувати з новою силою.

Аби розслідувати події у Білорусі та покарати винних у репресіях, комітет ПАРЄ ініціює створення міжнародного слідчого органу. Під час протестів до білоруських СІЗО потрапили сотні людей. Напередодні заарештували двох членів Координаційної Ради - Максима Знака та Марію Колесникову - у справі про захоплення влади. На волі нині лишається єдина членкиня президії - нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич. Світлана Тихановська наразі змушена перебувати в Литві.

 


 

 

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів