"Шанс розірвати порочне замкнене коло": у Росії хочуть скасування економічних санкцій через коронавірус

Дата публікації
Перегляди
8130
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Шанс розірвати порочне замкнене коло": у Росії хочуть скасування економічних санкцій через коронавірус

Фото: Associated Press

Російська федерація шостий рік живе під санкціями України, країн ЄС, США та Канади та інших через окупацію Криму та розв'язання війни на Донбасі.

Глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов заявив, що через коронавірус і його вплив на світову економіку з Росії необхідно зняти усі економічні санкції, крім тих, що були введені ООН.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Настала необхідність глобальної домовленості про одноразове і тотальне скасування будь-яких економічних санкцій, крім введених Радою безпеки ООН. Така домовленість могла б бути ініційована державами БРІКС, підтримана країнами "двадцятки" і потім сертифікована тією ж Радою безпеки", - написав Косачов.

За його словами, коронавірус, падіння попиту на енергоносії і коливання валютних курсів, крім очевидних загроз добробуту і безпеки людей, провокують довгогральні ризики входження людства в затяжну світову рецесію.

Як вважає Косачев, серед обговорюваних заходів протидії - від вироблення вакцин до нових домовленостей щодо нафти - до уваги не береться найважливіший фактор - "штучні перешкоди економічному розвитку конкурентів, які маскуються під інструменти політичного впливу за неналежну поведінку".

"Я маю на увазі односторонні економічні санкції, які приміряються в обхід Ради безпеки ООН і всупереч правилам СОТ. Уже звучать окремі заклики переглянути списку санкцій політику США щодо Ірану (вчорашнє звернення Тегерана до генсека ООН) і списку санкцій політику Євросоюзу щодо Росії (знову ж вчорашня ініціатива німецьких парламентаріїв)", - зазначив глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ.

У короткостроковій перспективі, за його словами, це найбільш оперативна і ефективна відповідь на виклики, пов'язані з пандемією.

"Нинішня криза дає унікальний шанс розірвати порочне замкнене коло, коли санкції вводяться в надії на їхню політичну результативність, потім не відбувається нічого, крім взаємних економічних втрат, але потім з міркувань політичного престижу ("ми ж не можемо поступитися першими") санкції стають мало не вічними", - вважає Косачев.

Він також додав, що за оцінками фахівців, на сьогоднішній день тільки 30% світової економіки перебуває в зеленій зоні, а 70% - або в санкційній зоні, або в зоні непередбачуваності і загрози санкційних ризиків.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8130
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація