Шаріфа не допустили до участі у виборах

Пакистанський виборчком заборонив екс-прем'єру Шаріфу брати участь у парламентських виборах.

Пакистанська виборча комісія в понеділок зняла кандидатуру екс-прем'єр-міністра країни та лідера опозиції Наваза Шаріфа з участі в парламентських виборах через наявність у нього судимості, передає агентство Reuters.

"Документи про висунення його кандидатури відхилено через наявність у нього судимості," - повідомив представник комісії Раджа Камарузаман журналістам у місті Лахор, де Шаріф подав заявку на реєстрацію його кандидатури для участі в парламентських виборах, призначених на 8 січня 2008 року.

За словами одного з адвокатів Шаріфа Імтіаза Каїфі, партія ще не вирішила, чи подаватиме апеляцію.

"Це показує, що вибори засновані на маніпулюванні. Генерал Мушарраф не може протистояти пану Шаріфу на голосуванні, от чому йому відмовили в боротьбі на виборах," - заявив Ахсан Ікбаль - представник партії "Мусульманська ліга Пакистану", опозиційне крило якої очолює екс-прем'єр.

Шаріф займав пост прем'єр-міністра Пакистану в 1990-1993 та 1997-1999 роках. У 1999 році він був повалений в результаті безкровного військового перевороту, коли до влади прийшов нинішній президент країни генерал Первез Мушарраф. Шаріфа було арештовано, звинувачено в цілому ряді злочинів, зокрема в корупції та зраді, а потім, у грудні 2000 року, відправлено у вигнання до Саудівської Аравії.

Екс-прем'єр повернувся в країну 25 листопада після багаторічного вигнання. Він вважається одним з основних опозиційних політиків країни.

Заявку на участь у парламентських виборах Шаріф подав минулого понеділка. При цьому екс-прем'єр заявив, що, навіть якщо його партія виграє вибори, він не працюватиме разом з Первезом Мушаррафом і відмовиться від поста прем'єра, якщо Мушарраф буде президентом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: