Шаттл стартував успішно

Американський шаттл «Індевор» стартував кілька годин тому з космодрому на мисі Канаверал і вже виведений на розрахункову орбіту.

Американський шаттл "Індевор" (Endeavour) стартував кілька годин тому з космодрому на мисі Канаверал і вже виведений на розрахункову орбіту. Запуск пройшов успішно, хоча ще незадовго до зльоту інженери НАСА (NASA) усували неполадки на космічному апараті.

Старт шаттла
Старт шаттла "Індевор" (Кадр НТВ)
Старт шаттла пройшов як по маслу. Вже через 9 хвилин корабель відділився від зовнішнього паливного бака і продовжив політ в космос самостійно, тоді як паливний бак через деякий час впав в Індійський океан.

Можна сказати, що паливний бак — це єдина частина шаттла небагаторазового використовування, оскільки після того, як його виловлять з Індійського океану, більше в космос він вже ніколи не полетить.

Щоб краще уявити собі цей старт — декілька цифр. Максимальна швидкість корабля — 28 тисяч кілометрів на годину, яку ракета набирає за 8,5 хвилин. Якраз в цей час астронавти переносять найважчі перевантаження — тиск на грудну клітку не дає вільно дихати. А в той момент, коли відділяється бак, астронавти вперше відчувають невагомість.

Політ "Індевора" — символічна місія. Шаттл був побудований замість «Челленджера», що розбився. А на борту корабля тепер астронавтка-дублер Крісти Маколіфф, члена екіпажа "Челленджера", яка розбилася 21 рік тому.

Не обійшлося на старті і без проблем. За годину до зльоту датчики показали, що люк в кабіну шаттла нещільно закривається. Фахівцям самим довелося ввійти всередину кабіни і переконатися, що проблема в датчиках, а двері насправді закриваються нормально.

Після цього інженери знайшли мікротріщину на обшивці паливного бака. Це той самий багатостраждальний паливний бак оранжевого кольору, з яким у НАСА стільки проблем. Проте на цей раз фахівці вирішили, що навіть якщо шматок обшивки відпаде, він не представлятиме загрозу кораблю, і шаттлу був даний зелене світло.

Але в цілому старт пройшов успішно. У п'ятницю шаттл повинен пристикуватися до Міжнародної космічної станції, а вже за два тижні, якщо дозволить погода, знову повернутися на Землю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: