Ще один суд відмовив "нацисту" Дем`янюку: його депортують в Німеччину

Джону Демянюку, який скаржився на проблеми зі здоровям, відмовили у припиненні депортації до Німеччини.

Адміністративний суд Берліна відхилив апеляцію Джона Дем`янюка, підозрюваного в співпраці з нацистами. 89-річний Дем`янюк намагався запобігти своїй висилці зі США до Німеччини, де його підозрюють в пособництві приблизно 29 тисячам вбивств полонених євреїв.

Дем`янюк просив суд змусити уряд Німеччини відмовитися від заяви про готовність прийняти його у себе. Проте в заяві суду відмічено, що США можуть вислати уродженця Української РСР і без згоди Берліна. Німецький адвокат Дем`янюка заявив, що оскаржить рішення суду.

Німецькі слідчі вважають, що Дем`янюк працював охоронцем в концентраційному таборі Собібор, що розташовувався на території Польщі. Суд Мюнхена виписав ордер на арешт Дем`янюка; з того часу Німеччина веде з США переговори про висилку колишнього посібника нацистів.

Депортація Дем`янюка неодноразово відкладалася: його адвокати стверджують, що 89-річний колишній автомеханік дуже сильно хворий і не в змозі перенести авіапереліт.

У квітні американський суд запитав в міністерства юстиції документи про стан здоров'я Дем`янюка. Розглянувши їх, суд визнав Дем`янюка досить здоровим для депортації до Німеччини. 6 травня, колишній охоронець концтабору направив апеляцію до Верховного суду США.

Дем`янюк переїхав до Америки в 1952 році. Там він змінив ім'я Іван на Джон, а в 1958 році отримав громадянство (згодом його громадянства позбавили). У 1986 році його по підозрінню в співпраці з нацистами вислали до Ізраїлю, де засудили до страти; у 1993 році суд порахував провину Дем`янюка недоведеною і відмінив вирок.

Читайте також:

Росія оскаржила встановлення в Тернополі дошки СС "Галичина"

Адвокат українця Дем’янюка просить суд США відмінити депортацію

США готові відправити українського нациста Дем'янюка до Німеччини

В українця, якого звинувачують у нацизмі, був однофамілець

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: