Що означає підвищена готовність турецьких військових на кордоні з Іраком?

Турецька армія на кордоні з Іраком приведена в стан підвищеної готовності, повідомляють місцеві ЗМІ.

Дислоковане в прикордонних з Іраком районах крупне угрупування турецької армії приведене в стан підвищеної готовності, повідомляють у п'ятницю місцеві ЗМІ.

Турецькі військові
news.yahoo.com
Уздовж кордону відмічена підвищена військова активність, зокрема нарощується перекидання сухопутних і бронетанкових підрозділів
Уздовж кордону відмічена підвищена військова активність, зокрема нарощується перекидання сухопутних і бронетанкових підрозділів. Пересування конвоїв здійснюється в супроводі вертольотів, передають інформагентство Dogan і газета "Міллієт".

За їхніми даними, в регіоні з інспекційними поїздками знаходяться главком сухопутних військ Туреччини, командуючий другою польовою армією, командири підрозділів регулярної армії та жандармських військ.

Паралельно з нарощуванням угрупування військ на кордоні, армійські підрозділи, за даними турецьких ЗМІ, продовжують операцію в трикутнику провінцій Ширнак, Хаккярі та Сиїрт. Основна увага приділяється прочісуванню місцевості в районі гірських хребтів Габар, Джуді, Кюпелі, де, за даними військових, скопилося близько 500 курдських сепаратистів. По місцях їх базування турецька армія завдає удару з повітря.

Повідомляється також про те, що дислоковані в Північному Іраку вертольоти армії США активізували розвідувальні польоти вздовж кордону з Туреччиною.

У середу парламент Туреччини проголосував за надання уряду країни повноважень на проведення військових операцій у Північному Іраку строком на один рік для проведення операцій проти бойовиків сепаратистської Робочої Партії Курдистану (РПК).

Турецький парламент
news.yahoo.com
У середу парламент Туреччини проголосував за надання уряду країни повноважень на проведення військових операцій у Північному Іраку строком на один рік для проведення операцій проти бойовиків РПК
"План дій" у зв'язку з прийнятим парламентом рішенням буде обговорений 24 жовтня на засіданні Ради національної безпеки Туреччини.

Аналітики вважають малоймовірним вторгнення турецької армії до Північного Іраку в даний час. Вони мотивують це як приходом зими, що ускладнить дії військ, так і міжнародними реаліями.

За даними з дипломатичних джерел, на які у п'ятницю посилається газета "Джумхурієт", уряд Тайіпа Ердогана поки не планує видавати "політичну директиву" генштабу на проведення операції. Це мотивується зустріччю в Стамбулі глав МЗС країн-сусідів Іраку і постійних членів Ради Безпеки ООН, що відбудеться 31 жовтня - 1 листопада, а також наміченими на 5 листопада переговорами у Вашингтоні турецького прем'єра з президентом США Джорджем Бушем.

"Уряд не дасть директиву військовим на транскордонну операцію до саміту по Іраку з тим, щоб продемонструвати, що він до кінця має намір використовувати дипломатичні шляхи розв’язання проблеми," - пише газета.

Тінь з автоматом
AFP
РПК з 1984 року веде збройну боротьбу на південному сході Туреччини за незалежність курдів. Цей конфлікт забрав близько 40 тисяч життів
"Джумхурієт" також відзначає, що генштаб дотримується думки про проведення в Північному Іраку широкомасштабної наземної операції за підтримки авіації. Турецьке військове відомство, як повідомляється, виходить з того, що завдяки цьому вдасться "на тривалий час усунути терористичну загрозу, що йде з Північного Іраку".

За даними турецьких військових у Північному Іраку, де розташовані основні бази РПК, зараз налічується близько 3,5 тисяч бойовиків.

Турецька армія з 1992 по 2002 рік неодноразово проводила військові операції на суміжній території. В результаті найкрупнішої з них - "Молот", проведеної в 1997 році, – було вбито більше 2,7 тисяч бойовиків.

РПК з 1984 року веде збройну боротьбу на південному сході Туреччини за незалежність курдів. Цей конфлікт забрав близько 40 тисяч життів.

Офіційна Анкара категорично відмовляється вступати в діалог з РПК і має намір покінчити з нею силою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: