Щоденник нацистського "Янгола смерті" придбав онук в'язня Освенцима

Відомий нацистський злочинець, доктор Йозеф Менгеле, вів особисті записи про необхідність стерилізації "кретинів, які пригнічують обдарованих людей".

Особистий щоденник нацистського злочинця доктора Йозефа Менгеле, відомого також як "Янгол Смерті" чи "Доктор Смерть", був проданий з аукціону.

Ім'я покупця не називається, проте представники аукціонного будинку Alexander Autographs повідомили, що записки Менгеле придбав єврей-філантроп з східного побережжя США, дід якого пройшов через табір смерті в Освенцимі.

За даними журналістів, дід покупця не тільки вижив у концтаборі, але і зустрічався з доктором Менгеле особисто. Тепер його онук збирається передати рукопис одному з музеїв Голокосту.

Сума операції не розголошується. Спочатку аукціон запросив 65 тисяч доларів, але не отримав жодної пропозиції, і стартова ціна була знижена до 35 тисяч доларів.

Менгеле був визнаний винним у загибелі більше 400 тисяч людей під час Другої світової війни. Але його так і не покарали – нацист втік до Південної Америки, де довгий час продовжував ставити свої досліди на людях.

У Бразилії в травні 1960-го року Менгеле і почав вести цей щоденник. У 180-сторінковому зошиті під назвою "Ілюстрована зоологія" нацист розмірковував про такі речі, як мистецтво, релігія, права жінок, євгеніка і майбутнє людства, і закликав стерилізувати людей з "неповноцінними генами".

"Все закінчиться катастрофою, якщо природний відбір довів до того, що обдарованих людей пригнічують мільярди кретинів", - писав Менгеле.

Він помер у Бразилії в 1979 році, коли у нього стався інсульт під час купання в морі.

Деякі єврейські організації назвали продаж цього документа ганебним, оскільки він належить перу одного з найогидніших нацистських злочинців.

Читайте також:

Російський олігарх придбав Mercedes Гітлера

Нацистський лікар створив у Бразилії "місто близнюків"

ФСБ Росії: в Освенцимі загинули втричі більше людей, ніж вважалося раніше

Колишній в’язень польського концтабору впізнав Дем’янюка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: