Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шедевр дезінформації: російський троль переконав всю Америку, що він – палкий патріот США і прихильник Трампа

Його пости ретвітили члени команди Трампа і посилалися провідні американські ЗМІ.

Російський троль, який видавав себе за палкого прихильника республіканців і президента США Дональда Трампа, обвів навколо пальця десятки тисяч американців, провідні американські ЗМІ і членів команди американського лідера. Акаунт у Twitter під назвою @TEN_GOP за майже два роки зібрав майже 130 тисяч підписників, але в жовтні був заблокований соцмережею, яка підтвердила, що це був російський ботовод, пов'язаний з санкт-петербурзькою "фабрикою тролів".

Про це йдеться у статті старшого наукового співробітника з інформаційної безпеки в Лабораторії цифрової криміналістики Атлантичної ради Бена Німмо, опублікованій на Bellingcat.

ВідеоРосійські інтернет-тролі спамили американців політичною рекламою у Facebook

@TEN_GOP вважався "неофіційним твіттером республіканців штату Теннесі" і позиціонував себе як щирого патріота Америки. У своїх постах він прославляв Трампа, вихваляв американську армію, підтримував Брекзит і європейських ультраправих, при цьому активно нападав на демократку Гілларі Клінтон, лібералів, мусульман і провідні американські ЗМІ.

Також @TEN_GOP багато писав на підтримку Кремля і люто заперечував втручання російських тролів в американські вибори. Серед іншого, він підтримував облогу Алеппо, влаштовану російсько-сирійськими військами, виступав проти висилки адміністрацією Барака Обами 35 російських послів.

Відео, на якому видно, що @TEN_GOP використовував для відновлення пароля російський телефонний номер (код РФ +7).

Акаунт активно взаємодіяв з американськими ультраправими коментаторами і республіканськими політиками, у підсумку переконавши їх у тому, що він – справжній.

Зокрема, @TEN_GOP поширював повідомлення прихильниці Трампа Енн Култер, іноді при цьому відзначаючи її в постах, щоб повідомити про підтримку. Култер неодноразово відповідала @TEN_GOP взаємністю: вона ретвітила цей акаунт і репостила його твіти на свою офіційну сторінку у Фейсбуці.

Також його ретвітили й інші провідні американські націоналісти, як Стефан Моліне, Пол Джозеф Уотсон і Дінеш Д'Суза.

Більше того, деякі висловлювання @TEN_GOP ретвітив колишній радник Трампа з національної безпеки Майкл Флінн, син президента США Дональд Дж. Трамп Молодший, керівниця кампанії Трампа Келіенн Конвей і діджитал-менеджер кампанії Бред Парскейл.

Пост троля @TEN_GOP про Трампа
bellingcat.com
Пост @TEN_GOP, в якому він пише, що проголосував на виборах за Трампа.

Провідні американські ЗМІ часто приводили @TEN_GOP як приклад думки консерваторів. Наприклад, це робили Washington Post, LA Times і Huffington Post.

Повідомлення від бота неодноразово поширювали кремлівські пропагандистські ЗМІ. Одного разу RT America видала фейк про те, що Гілларі Клінтон, хвора на пневмонію, обняла дівчинку. Єдиним джерелом цієї інформації був @TEN_GOP.

ВідеоFacebook пообіцяв створити сторінку з інформацією про акаунти російських пропагандистів

"@TEN_GOP — справжній шедевр дезінформації і маскування: російський акаунт, успішно видаючи себе за американця більше 18 місяців, ввів в оману як прихильників, так і супротивників Трампа в ЗМІ, в соцмережах і навіть в штабі кампанії Трампа", - пише Бен Німмо.

Аналітик вважає, що секрет успіху російського троля — у послідовному підході.

"По-перше, він імітував справжніх ультраправих, публікуючи радикально праві твіти, а також привертав їх увагу, відзначаючи їх у постах і розсипаючись їм у похвалах. Їхні відповіді створювали акаунту репутацію, яка дозволяла взаємодіяти з відомими постатями, у тому числі в кампанії Трампа, а також потрапляти в статті справжніх ЗМІ", - говорить він.

У Bellingat відзначають, що приклад @TEN_GOP показує, наскільки Америка досі вразлива для іноземного впливу. Адже анонімний акаунт без усілякого реального зв'язку з Республіканською партією завоював величезну довіру.

"Поки користувачі соцмереж продовжують бездумно приймати і ділитися анонімними радикальними постами, вони будуть відкриті для впливу нових акаунтів, які зараз ведуть оператори @TEN_GOP — а також для будь-яких дезінформаторів з достатньою здатністю до маскування", - підсумовує Бен Німмо.

Нагадаємо, компанія Twitter передала імена акаунтів, пов'язаних з Росією, комітету сенату США з розвідки. Як передає Associated Press з посиланням на власні джерела, цей 201 акаунт тим чи іншим способом пов'язаний зі справою про втручання Росії у американські вибори. 

ВідеоFacebook та Twitter допомагатимуть британському уряду в розслідуванні впливу РФ на "Брексіт"

США підозрюють активність Росії, спрямовану на втручання у вибори, зокрема у різних соцмережах. Директор служби безпеки Facebook Алекс Стамос заявив, що намагаючись відстежити зв'язок між можливим втручанням Москви у вибори в США і рекламними оголошеннями у Facebook, у соцмережі знайшли приблизно 470 фейкових акаунтів і сторінок, які від червня 2015 по травень 2017 років придбали близько 3 тисяч оголошень на загальну суму 100 тисяч доларів. Ці облікові записи та сторінки були пов'язані один з одним і, ймовірно, діяли з Росії. У Кремлі заявляли, що нібито не мали ніякого стосунку до втручання в американські вибори через соціальні мережі.  

Департамент внутрішньої безпеки США повідомляв, що 21 штат Сполучених Штатів Америки зазнав атак з боку російських хакерів під час виборів президента 2016 року. У відомстві не назвали штати, які зазнали атак хакерів, але одним із них був Вісконсін – один з ключових штатів на виборах.

Комітет з етики Мін'юсту США схвалив спецпрокурора Роберта Мюллера для розслідування справи про втручання РФ в американські вибори. Уже екс-радник президента США з національної безпеки Майкл Флінн і адвокат Дональда Трампа Майкл Коен отримали повістки від Комітету з розвідки палати представників США у справі про розслідування втручання РФ у вибори.

Засновник Facebook Марк Цукерберг також заявив про втручання РФ у вибори в США і передав конгресу дані про рекламу, яку замовляла РФ.

Розслідування триває вже доволі давно. На початку грудня 2016 року в ЦРУ заявили, що Росія навмисно здійснювала кібератаки під час виборчої гонки, аби допомогти Дональду Трампу виграти вибори, а не для того, щоб підірвати довіру до виборчого процесу країни. У розвідці встановили особистості тих, хто був тісно пов'язаний з російським урядом та зливав WikiLeaks тисячі повідомлень демократів, включаючи пошту голови передвиборної кампанії Гілларі Клінтон.

Залиште свій коментар

Вибір редакції