Шеф Пентагону закликав світову спільноту спільно натиснути на Іран

Якщо міжнародне співтовариство буде діяти спільно і буде чинити тиск на іранський уряд, то санкції і подіють на Іран.

Міністр оборони США Роберт Гейтс у неділю закликав світову спільноту діяти спільно для чинення тиску на уряд Ірану, з тим щоб Тегеран відмовився від своїх ядерних амбіцій.

"Якщо міжнародне співтовариство буде діяти спільно і буде чинити тиск на іранський уряд, я думаю є ще час, щоб санкції і тиск заробили", - сказав Гейтс на прес-конференції в Римі. "Але ми повинні працювати всі разом", - підкреслив Гейтс.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад у неділю дав вказівку почати виробляти ядерне паливо, яке може "живити" науково-дослідний атомний реактор ураном, збагаченим до 20%.

Відомо, що Іран має в своєму розпорядженні 1,5 тонни низькозбагаченого урану, який потрібно "збагатити" до 20%, щоб заробив дослідний реактор, що виробляє медичні ізотопи. Тегеран оголосив також про бажання побудувати в Ірані десять нових заводів зі збагачення урану.

Рада керуючих МАГАТЕ 27 листопада минулого року більшістю голосів, включаючи Росію, прийняла в резолюцію, в якій засудив Іран за будівництво другого заводу зі збагачення урану "Форду", розташованого неподалік від іранського міста Кум (100 кілометрів на південь від столиці), і закликав Тегеран підтвердити , що "не приймалися рішення про будівництво інших ядерних об'єктів, які не заявлені Агентству".

Читайте також:

Ахмадінеджад наказав вченим почати збагачення урану до рівня 20 відсотків

Іран готовий підписати договір по збагаченню урану

США не ведуть переговори про обмін ув'язненими з Іраном

США обговорюють нові можливі санкції проти Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: