Шенгенська зона розширюється

Дев'ять країн Східної й Центральної Європи підключилися з 1 вересня до Шенгенської інформсистеми поліцейських даних.

Шенгенська зона (Фото: Wikipedia)
"Нові" члени ЄС модернізували правоохоронну систему, що є важливим етапом для приєднання до Шенгенської зони. (Фото: Wikipedia)
Дев'ять із десяти країн Східної й Центральної Європи, що вступили до Євросоюзу в травні 2004 року, підключилися з 1 вересня до Шенгенської інформсистеми (SIS) поліцейських даних, що дозволить їм приєднатися до зони Шенгена з 1 січня 2008 року, повідомила інтернет-газета EUobserver.

”Незважаючи на проблеми, що їх раніше мав ряд держав, дев'ять країн успішно впровадили устаткування, необхідне для входження до центральної бази даних Шенгена, що містить інформацію для поліцейської та прикордонної влади", - пише газета.

Йдеться про Чехію, Угорщину, Мальту, Польщу, Словаччину, Словенію, Естонію, Латвію й Литву. Кіпр поки що не виконав умов Єврокомісії з приєднання до SIS і гарантій безпеки своїх зовнішніх кордонів.

Представник Єврокомісії Фризо Роскам Аббінґ, слова якого наведено у виданні, зауважив, що SIS містить 17 мільйонів даних про осіб, що знаходяться на контролі в поліції.

У листопаді вже державам, що входять до Шенгенської зони, - 15 країнам колишнього складу Євросоюзу (за винятком Великої Британії й Ірландії), а також Норвегії й Ісландії належить вирішити, відкривати їм чи ні внутрішні кордони для дев'яти кандидатів на приєднання до Шенгенської угоди.

Угоду було підписано в червні 1985 року, і вона набула чинності в березні 1995 року. Передбачається, що наземні кордони для нових учасників Шенгенської угоди буде відкрито з 31 грудня цього року, а повітряні - з березня 2008 року.

Європейський союз (ЄС) - інтеграційне об'єднання європейських країн, до складу якого входять 27 держав Європи: Німеччина, Франція, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Великобританія, Данія, Ірландія, Греція, Іспанія, Португалія, Австрія, Фінляндія, Швеція, Угорщина, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія, Естонія. 

З 1 січня 2007 року до складу Європейського Союзу ввійшли Болгарія і Румунія.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: