Шенгенську зону розширено

Європарламент привітав розширення Шенгенської зони.

Європейський парламент привітав розширення Шенгенської зони на 9 нових держав-членів.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідна резолюція була ухвалена сьогодні депутатами Європарламенту на сесії в Страсбурзі.

“За” проголосували 459 депутатів, “проти” - 13, утримались - 42.

У документі депутати наголосили на символічній та історичній важливості приєднання до Шенгену Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Угорщини, Мальти, Польщі, Словенії та Словаччини з точку зору завершення колишнього розділення Європи.

Депутати наголосили на тому, що Шенгенська зона - одне з найбільших досягнень ЄС, що характеризується скасуванням контролю на внутрішніх кордонах між країнами-учасницями угоди, та встановлює свободу пересування територією ЄС.

Нагадаємо, 8 листопада Рада міністрів з питань юстиції та внутрішніх справ ЄС схвалила рішення про приєднання до Шенгенської угоди 9 нових країн-членів.

Шенгенська угода – це міжнародний договір, який ліквідує контроль на внутрішніх кордонах країн Європейського Союзу. Свобода пересування стосується громадян країн - членів ЄС і всіх осіб, які перетинають внутрішні кордони на території, де діє цей договір.

До складу країн - учасниць Шенгенського договору зараз входить 13 країн ЄС: Австрія, Бельгія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція. До Шенгенської зони також належать Ісландія та Норвегія.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: