Шеститонний американський супутник може впасти на Москву

Залишки американського супутника UARS можуть впасти на Землю 17 вересня. У зоні можливого падіння розташована російська столиця.

Залишки шеститонного американського супутника UARS можуть впасти на Землю 17 вересня.

В зону можливого падіння входить російська столиця Москва – однак фахівці запевняють, що ймовірність такого точного попадання невелика. Досягнувши щільних шарів атмосфери залишки апарата, швидше за все, згорять, пише газета "КоммерсантЪ".

УЛАМОК УКРАЇНСЬКОЇ РАКЕТИ ВПАВ НА ШТАТ КОЛОРАДО

За прогнозами американської Системи контролю космічного простору (NORAD), апарат завершує свій політ в некерованому стані, з нахилом в 57 градусів.

Через два тижні його залишки можуть досягти Землі в радіусі від 57 градусів північної широти до 57 градусів південної широти. Москва розташована в 55 градусах 44 хвилини північної широти.

Супутник UARS (Upper atmosphere research satellite) був запущений в 1991 році з борту шатла Discovery і працював на навколоземній орбіті з висотою приблизно 600 км і нахилом 57 градусів.

Основним його завданням було вивчення верхніх прошарків атмосфери, зокрема причин виникнення озонових дір.

Згодом Національне аерокосмічне агентство NASA ухвалило рішення відмовитися від його подальшої експлуатації. Основною причиною відмови було названо дефіцит коштів: щорічні витрати на програму UARS становили понад 10 мільйонів доларів.

Виведений з ладу супутник був зруйнований невідомим предметом.

Пізніше аналіз орбіт штучних космічних апаратів, проведений співробітником Центру космічних стандартів та інновацій в Колорадо-Спрінгс (США) Томасом Келсо, дозволив йому зробити висновок про те, що ймовірною причиною руйнування UARS стало зіткнення з фрагментом радянського супутника "Космос-1275".

Спочатку передбачалося, що залишки UARS досягнуть Землі 19 вересня, проте через прискорення падіння апарату в останні дні NORAD прогнозує його падіння вже 17 вересня.

Читайте також:

Уламок української ракети впав на штат Колорадо в США

США знайшли супутник, який росіяни загубили після запуску

Очевидці зняли унікальне ВІДЕО падіння метеорита на столицю інків

Росіяни вивели на орбіту "Глонасс-К" - "вбивцю GPS"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: