Східну Європу визнали епіцентром кризи

Світовий банк закликав розвинені країни підтримати Східну та Центральну Європу у важкий час.

На початку 2009 року країни Центральної та Східної Європи стали новим епіцентром фінансової кризи.

Про це заявив президент Світового банку Роберт Зеллік.

Як зазначено у прес-релізі СБ, банкір закликав розвинені країни підтримати держави Східної та Центральної Європи, об'єднати зусилля, щоб не втратити досягнення останніх 20 років через кризу.

"Нам буде потрібна допомога урядів європейських країн, оскільки проблема частково полягає в тому, чи будуть західноєвропейські банки вилучати ліквідність з банків країн Центральної та Східної Європи", - вважає Зеллік.

За оцінками СБ, на рекапіталізацію банків Центральної та Східної Європи можуть знадобитися фінансові вливання в сумі близько 120 мільярдів доларів. Світовий банк, Європейський інвестиційний банк і Європейський банк реконструкції та розвитку почали реалізацію спільної програми обсягом 24,5 мільярда євро з кредитування банків і підприємств.

Метою цієї програми, розрахованої на два роки, є фінансування банків, а також підприємств малого й середнього бізнесу. При цьому банки мають намір прискорити видачу життєво важливих кредитів для того, щоб підтримати реальну економіку країн Центральної, Східної та Південної Європи, які серйозно постраждали від фінансової кризи.

У рамках програми СБ надасть близько 7,5 мільярда євро, Європейський інвестбанк - 11 мільярдів євро, а ЄБРР до 6 мільярдів євро у формі акціонерного капіталу та боргового фінансування.

У свою чергу, ЄБРР вважає, що для рефінансування банків Східної Європи потрібно 200 мільярдів доларів. На думку голови Європейського банку реконструкції та розвитку Томаса Мірова, виділення цих грошей, а також 150 мільярдів євро на рекапіталізацію, допоможе банківській системі Центральної та Східної Європи уникнути краху.

Нагадаємо, Україна цього року повинна отримати від ЄБРР допомогу в сумі більше 1 мільярда доларів.

Свідченням того, що країни Центральної та Східної Європи стали епіцентром кризи, економісти називають девальвацію національних валют цих країн.

З початку минулорічної осені найбільше постраждала українська гривня, що девальвувала на 50%. Також ціну суттєво втратили валюти Польщі, Росії, Чехії, Румунії, Білорусі та Казахстану.

Читайте також:

Чехія закриває вакансії для українців

Україна здатна витримати кризу

ООН: криза спричинить ріст наркоманії в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: