Ширака підозрюють у розкраданні коштів

Колишнього президента Франції офіційно підозрюють у розкраданні коштів із бюджету Парижа.

Екс-президенту Франції Жаку Шираку надано статус підозрюваного по справі про розкрадання коштів із бюджету мерії Парижа.

Про це журналістам повідомив адвокат колишнього глави французької держави.

Ширака в середу вдруге викликали до суду для надання свідчень по справі про створення фіктивних посад в паризькій мерії в 1990-х роках, повідомляє газета Monde. 

Справа відноситься до того періоду, коли Ширак був мером (1983-1995 роки) французької столиці й, одночасно, лідером голлістськой партії "Об'єднання на підтримку республіки" (ОПР), яка є попередницею "Союзу за народний рух", який наразі керіє країною. 

За даними слідства, в паризькій мерії створювали фіктивні робочі місця, щоб в обхід закону оплачувати діяльність партійних функціонерів ОПР. 

Ширак, який уже свідчив по цій справі в липні, прибув о 8.30 за місцевим часом (9.30 за Києвом) в будівлю суду для допиту, як свідок-асистент. Згідно французьким законам, це проміжний статус між свідком і звинувачуваним.

Ширак стверджує, що робочі місця створювалися в мерії Парижа на законних підставах і були необхідні. "Я розпоряджався провести набір співробітників на ці місця, оскільки це було легітимно й необхідно", - заявив він в інтерв'ю Monde, яке буде опубліковане у четвер. 

За його словами, "кошти мерії Парижа завжди використовувалися тільки на благо парижан". "Ніколи не йшлося про чиєсь особисте збагачення", - заявив Ширак. 

В рамках цієї справи суд вже ухвалив вироки деяким найближчим прихильникам Ширака, зокрема відомому політику Алену Жюппе, який був засуджений до 18 місяців в'язниці умовно. 

Проте Ширака не могли залучити до суду навіть як свідка, поки 16 червня 2007 року не закінчився термін дії юридичного імунітету, яким він користувався, як глава держави.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: