Ширака викличуть до суду

Колишнього президента Франції Жака Ширака викличуть свідком у справі про зловживання в паризькій мерії.

Колишнього президента Франції Жака Ширака викличуть свідком у справі про зловживання в паризькій мерії. Про це повідомив адвокат Ширака Жан Вейль. "Допит у судового слідчого відбудеться ймовірно до 15 вересня, хоча точна дата поки що не визначена", - сказав адвокат.

Він додав, що Ширак буде залучений як, так званий, "свідок-асистент". Згідно з французьким законодавством, це проміжний статус між простим свідком і обвинуваченим.

"Оскільки до обрання президентом в 1995 році Ширак був звичайним громадянином, то у справах, що відноситься до того періоду, його можуть викликати до слідчого, допитати, проти нього навіть можуть висунути звинувачення", - пояснив адвокат. В той же час він підкреслив, що по всіх справах, що відносяться до періоду двох президентських мандатів Ширака (1995-2007 років), колишній глава держави користується юридичним імунітетом.

За словами Вейля, документи у справі про зловживання в паризькій мерії налічують 15 томів загальним об'ємом 30 тисяч сторінок тексту. Ця справа належить до того періоду, коли Ширак був мером Парижа і одночасно лідером голлістськой партії "Об'єднання на підтримку республіки" (ОПР), яка є попередницею нині правлячого "Союзу за народний рух".

Раніше слідством було доведено, що в паризькій мерії створювали фіктивні робочі місця, щоб в обхід закону оплачувати діяльність партійних функціонерів ОПР. В рамках цієї справи суд уже ухвалив вироки деяким найближчим сподвижникам Ширака, зокрема, відомому політикові Алену Жюппе.

Проте самого Ширака не могли привернути навіть як свідка, поки 16 червня цього року не закінчився термін дії юридичного імунітету, яким він користувався як президент держави.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: