Шість країн ЄС перевищили граничний рівень дефіциту бюджету

Європейська комісія попередила шість країн ЄС і закликала негайно виправити ситуацію.

Єврокомісія попередила шість країн Євросоюзу про перевищення ними гранично дозволеного рівня бюджетного дефіциту.

Про це заявив єврокомісар з економіки та фінансам Хоакін Альмунія.

За його словами, бюджетний дефіцит у Франції, Іспанії, Греції, Ірландії, Латвії і Мальті минулого року перевищив 3% валового внутрішнього продукту. Для держав ЄС це гранично дозволена межа, згідно із Пактом стабільності і зростання, ключовим документом, що регулює збалансованість єдиної європейської економіки.

Єврокомісар закликав Іспанію і Францію виправити ситуацію до 2010 року, а решту країн, де ситуація гірша, - негайно почати вживати активні заходи зі стабілізації бюджетів.

Тим часом прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун представив урядовий план глобального економiчного відновлення, який має стати порядком денним для саміту країн "великої двадцятки", що відбудеться у Лондоні на початку квітня.

Він закликав усі країни об'єднати зусилля для боротьби зі світовою фінансовою кризою, зокрема терміново збільшити ресурси Міжнародного валютного фонду, максимально знизити відсоткові ставки і засудити політику протекціонізму, до якої вдаються певні країни, щоб забезпечити власні інтереси.

Читайте також:
Єврокомісія: зона євро не постраждає від кризи
"Погані" активи євробанків загрожують дефолтом низці держав
ЄС готовий прийняти Ісландію навіть без заявки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: