Шість тисяч сторінок претензій отримав "Аерофлот" від постраждалих в авіаколапсі

Група постраждалих в передноворічному авіаколапсі подала шість тисяч сторінок претензій "Аерофлоту".

Представники групи постраждалих через затримку рейсів в період передноворічного авіаколапсу подали претензії до авіакомпанії "Аерофлот".

Про це повідомляє РІА "Новости" з посиланням на адвоката Сергія Литвинцева. Група постраждалих, які об'єдналися в інтернеті, налічує близько тисячі осіб.

Копії подані єдиним пакетом з метою допомогти авіакомпанії оперативно розглянути всі претензії ініціативної групи. Оригінали претензій попередньо розсилалися поштою кожним з постраждалих самостійно.

Усього передано близько 600 претензій (6 тисяч сторінок). Претензії подаються від імені громадян Росії, ближнього і далекого зарубіжжя, пасажирів десятків рейсів ВАТ "Аерофлот", які були затримані в період з 25 по 31 грудня 2010 року.

Подача претензій - крок, який необхідно виконати перед подачею позову в судовому порядку. Позов буде поданий представниками постраждалих, якщо вимоги претензій не будуть розглянуті і задоволені.

Група "Позов громадян проти" Аерофлоту "виникла в інтернеті - у соціальних мережах Facebook, Вконтакте і в блозі в "Живому Журналі". Для того, щоб приєднатися до групи, достатньо було заповнити онлайн-анкету станом на 16 лютого. До групи приєдналися 960 осіб.

Литвинцев зазначив, що основні цілі групи - подати колективний позов до суду з єдиними вимогами: про компенсацію моральної шкоди, про виплату 3% неустойки, передбаченої за законом про захист прав споживачів, та про відшкодування завданих (реальних) матеріальних збитків. Також група має намір проаналізувати подію і запропонувати авіакомпанії набір стратегічних і тактичних рекомендацій щодо подолання кризових ситуацій, подібних колапсу, подій у терміналах "Шереметьєво".

Як стверджують потерпілі, співробітники "Аерофлоту" не робили обгрунтованих прогнозів щодо часу можливого вильоту з 25 по 31 грудня. Багато рейсів регулярно переносилися на один, два, три, чотири дні. Це примусило тисячі пасажирів перебувати в терміналі по кілька діб: люди сподівалися на те, що виліт відбудеться найближчим часом і з цієї причини не могли покинути термінал, відновити сили, були змушені перебувати в стресових умовах. По-друге, вважають постраждалі, "Аерофлот" не надавав інформацію про причини затримки вильотів, не тримав пасажирів у курсі того, що відбувається. По-третє, вони звинувачують "Аерофлот" в ненаданні умов, необхідних для довгого перебування в терміналах "Шереметьєво".

"Ми розглядаємо всі претензії, ми зустрічаємося, в тому числі і з адвокатами. Кожен випадок ми розглядаємо окремо і якщо знайдемо претензії дійсно обгрунтованими, то, безумовно, будемо приходити до компромісу і шукати варіанти досудових рішень." - повідомили в прес-службі "Аерофлоту".

Як повідомлялось, у "Аерофлоті" підрахували, що на компенсації авіапасажирам, які через колапс в аеропортах "Домодєдово" і "Шереметьєво" не змогли вчасно вилетіти до пункту призначення, потрібно буде витратити близько 20 млн доларів.

До колапсу в московських столичних аеропортах "Шереметьєво" і "Домодєдово" привів крижаний дощ, що обрушився на Москву та область в кінці грудня. У результаті були затримані сотні рейсів, заручниками ситуації стали більше 20 тисяч осіб. У "Домодєдово" 26 грудня через аварію було перервано енергопостачання. "Внуково" в цілому працювало в штатному режимі. Наслідки цих затримок тривали і після 29 грудня.

Читайте також:

"Аерофлот" готовий виплатити пасажирам 20 млн дол. компенсації за затримку рейсів

Через складнощі з авіарейсами, у Росії звільнили директора "Домодєдово"

У Росію прийшли 60-градусні морози

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: