Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Трагічна подія привернула увагу світу до проблем мігрантів.

Фотографія сирійської дитини, яка потонула під час спроби разом із родиною втекти до Греції, обійшла перші шпальти провідних європейських газет і вивела дискусію про проблеми міграції в ЄС на новий рівень.

Знімок із загиблим трирічним Айланом Курді, який лежить на пляжі неподалік від турецького міста Бодрум, був зроблений фотографом агентства Reuters Нилуфером Демиром. Дитина разом із родиною була на судні, на якому кілька десятків сирійських біженців намагалися дістатися до грецького острова Кос. Однак човен перекинувся, в результаті чого загинули принаймні 11 людей, у тому числі юний Айлан, його п'ятирічний брат Галіп і їхня матір.

Фотографія дитини, яка лежить на березі, переповнила чашу терпіння активістів і правозахисників, які вже давно вимагають від влади європейських країн допомогти сирійцям, які тікають від громадянської війни у країні.

Британська газета The Independent 2 вересня опублікувала цей знімок на першій шпальті, вимагаючи у своєму редакційному матеріалі вжити дієвих заходів для допомоги біженцям.

"Якщо ці неймовірно сильні фотографії мертвої сирійської дитини, тіло якої викинуто на берег, не змінить ставлення Європи до біженців, то що взагалі зможе?" - запитують автори матеріалу.

Слідом за The Independent ціла низка європейських та світових ЗМІ опублікували це фото, вимагаючи від країн ЄС, нарешті, звернути увагу на проблему біженців.

Знімок з Айланом Курді також активно поширюється в соціальних мережах Facebook і Twitter з хеш-тегом #KiyiyaVuranInsanlik (людство викинуло на берег, - тур.). Його, зокрема, опублікували один з директорів правозахисної організації Human Rights Watch Пітер Букаерт, а також колишній глава британського МЗС Девід Мілібенд.

Влада Греції, через територію якої більшість біженців потрапляють в Європу, вже відреагувала на публікацію фотографій із загиблою дитиною.

"Проблема просто величезна, - зазначив Янніс Музалас, міністр імміграційної політики. – Це вже не питання нелегальної міграції, забудьте це, - це питання біженців".

При цьому він закликав підняти цю проблему не тільки на рівні ЄС, але і ООН.

За даними ООН, за останній рік в Європу потрапили близько 205 тисяч осіб. Більшість з них – сирійці (69%), афганці (18%), іракці і сомалійці, які втікають від військових конфліктів на території своїх країн.

При цьому не менше 2,5 тисяч осіб загинули з початку 2015 року, намагаючись втекти.

Нагадаємо, раніше світові ЗМІ повідомляли про страшний випадок із мігрантами, які задихнулися у вантажівці. У "машині смерті", знайденій в Австрії, загинули 70 нелегалів з Сирії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції