З Японії до США пливуть змиті цунамі машини, останки людей і цілі будинки

Після нищівних землетрусу та цунамі в Японії зараз до берегів США пливуть купи сміття, людські кінцівки і навіть невеликі будинки.

Уламки будинків, різні речі, покручені автомобілі, невеликі будиночки і відірвані людські кінцівки опинилися в океані після руйнівних землетрусу та цунамі 11 березня.

Поступово все змите гігантською хвилею з японських берегів дрейфує у бік американського Західного узбережжя, пише британська газета The Daily Mail.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що цунамі знищило понад 206 тис. будівель, а також тисячі автомобілів, поромів, перекинутих суден, які віднесло в море.

Проте, на думку американського океанографа Кертіса Еббесмейера, до Західного узбережжя США протягом трьох років буде прибивати все те, що було змито хвилями в Японії, в тому числі, останки загиблих. Передбачається, що в море було віднесено кілька тисяч тіл загиблих при ударі стихії.

Представники американського флоту заявили, що ніколи не бачили такого величезного масиву плаваючого сміття, і попередили, що він загрожує як комерційному судноплавству, так і проведенню запланованих маневрів військових кораблів.

Наслідки землетрусу в Японії_4
U.S. Department of Defense
з Японії в США після цунамі пливуть машини, останки людей і цілі будинки
На думку фахівців, перша порція уламків японських будівель та інших предметів і об'єктів, змитих цунамі, має досягти західного узбережжя США приблизно через рік - пророкують, що це будуть віднесені цунамі риболовецькі судна, які можуть легко пересуватися по воді.

Водночас, як попереджають учені, що займаються ядерною безпекою, частина сміття може бути радіоактивною, хоча, найімовірніше, до моменту потрапляння до Західного узбережжя більшість предметів матимуть вкрай низьке радіаційне зараження.

Велика частина сміття представляє собою пластмасу, яка не руйнується у воді. Такі предмети можуть завдати потенційної шкоди морській флорі та фауні. Зокрема, дрейфуюче сміття може завадити традиційній міграції морських черепах, які народжуються в Японії і потім, підкоряючись інстинкту, відправляються через Тихий океан до Каліфорнії.

Відзначимо, що з купами дрейфуючого в океані сміття пов'язані дві зворушливі історії спасіння живих істот - людини й собаки. Через дві доби після цунамі на уламку від крівлі будинку в 15 км від берега плавав у відкритому морі і був врятований 60-річний мешканець японського містечка Мінамісома Хіроміца Шінкава.

Весь цей час чоловік намагався привернути до себе увагу команд рятувальників, судів, які проходили повз нього, і ґелікоптерів, що пролітали над ним, але його спочатку ніхто не помічав.

Зрештою Шінкаву виявила команда корабля Морських сил самооборони Японії. Вхопившись однією рукою за уламок даху, в іншій руці Шінкава тримав клаптик червоної матерії, намагаючись привернути увагу рятувальників.

Через три тижні після землетрусу 11 березня рятувальники, вивчаючи купи сміття в морі, виявили на даху будинку, змитого в океан, собаку.

Тварина бігала по даху будівлі, що пливала в милі від берега серед численних уламків. Спочатку пес злякався звуку вертольота і спробував сховатися під дахом, але рятувальникам вдалося спуститися по мотузці на будинок і через кілька годин все-таки виманити собаку з укриття і врятувати її.

Нагадаємо, 11 березня в Японії сталися потужний землетрус і цунамі, що призвели до ушкодження АЕС "Фукусіма-1", звідки почався витік радіації. але, попри всі заходи, ситуація на острові наразі на порозі великої катастрофи.

За останніми даними кількість жертв та зниклих безвісти від стихійного лиха в Японії сягнула 27 тисяч 650 осіб.

7 квітня на північному сході Японії біля східного узбережжя острова Хонсю, на відстані 144 кілометрів від атомної електростанції Фукусіма-1, стався новий землетрус магнітудою 7,1 балів за шкалою Ріхтера.

Читайте також:

Собака, якого врятували через три тижні після землетрусу в Японії, знайшов господаря

В Японії врятували собаку, якого три тижні тому цунамі змило в море

Японець врятував дельфінятко, якого цунамі винесло на рисове поле

В Японії собаки демонструють безкінечну вірність, рятуючи своїх побратимів (відео)

ВідеоЗмиті японським цунамі уламки будівель та останки тіл дрейфують до США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: