Шокуючі свідчення звірств Каддафі: неслухняних військових спалювали живцем

Солдатів, які відмовилися стріляти по борцях з режимом, роззброїли, побили, посадили в підвал, а потім спалили.

У міру того, як друге за величиною місто Лівії Бенгазі, нині взяте під контроль повстанцями, починає повертатися до нормального життя, з'являються перші дані про звірства, які відбувалися тут під час активної фази заколоту.

Кореспонденти The Independent взяли інтерв'ю в очевидців і побували на військовій базі Аль-Катіба, захоплення якої стало переломним моментом в битві за Бенгазі і всю східну частину країни. В одному з підвалів тут знайшли обвуглені тіла 10 осіб.

Як стало відомо від офіцера лівійської армії, який перейшов на бік опозиції, це останки солдатів, які відмовилися стріляти по борцях з режимом. Їх роззброїли, побили і посадили в підвал, а потім розстріляли і спалили.

Як свідчить патологоанатом з лікарні Аль-Джала, куди надійшли тіла, впізнання дуже утруднено. "Вони були шахідами. Вони вважали за краще принести себе в жертву, ніж заподіювати шкоду власному народові. Ми повинні їм пам'ятник поставити", - цитує газета чергового службовця лікарні Фатеха Еламі.

Трохи більше пощастило військовослужбовцю Мохаммеду Сааду, який в аналогічній ситуації вижив: "Останнє, що я пам'ятаю, це як офіцер приставив мені до грудей пістолет і закричав: "Іди і стріляй! Іди і стріляй!". Коли почалися бої, гарнізон привели в стан бойової готовності і наказали відкривати вогонь по всіх, хто намагатиметься проникнути на базу.

За словами Саада, лише коли батько сказав йому, що теж іде на маніфестацію, він зрозумів, що протестують звичайні мешканці міста.

Співрозмовник The Independent також стверджує, що "деяким з його старших товаришів по службі наказали переодягтися в цивільне, сідати в машини без розпізнавальних знаків і стріляти по всіх, кого вони зустрінуть. Близько 20 з них відмовилися і були страчені".

Медик Наджла Фаркаш в перші дні повстання працювала "майже цілодобово", і в якийсь момент до неї на операційний стіл з пораненням в голову потрапив її власний брат Амрайя, розповідає видання. Тепер він частково паралізований.

"Я підтримував революцію, але навіть не брав участі в жодних маршах, коли мене підстрелили ... Я знаю, що це зробив мій власний уряд. Якби я міг зараз піти битися, я б так і зробив. Я дуже злий", - сказав Амрайя.

"А що робить з цього приводу зовнішній світ? Вони віщають про права, але дозволяють Каддафі виробляти таке з людьми, які не можуть себе захистити", - обурюється дружина потерпілого із сусідньої палати, Фавзі Радик.

Нагадаємо, нещодавно докази масових розстрілів у Лівії було викладено у вільний доступ в Інтернеті. Люди збирали тіла просто на вулицях.

Читайте також:

Великобританія готова повторити у Лівії Ірак і розпочати війну

Каддафі відкрив склади зі зброєю: підлеглі бояться, що він збожеволів

З'явилися докази масових розстрілів у Лівії (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: