Шосте ядерне випробування КНДР: все, що відомо про найпотужніший вибух і землетрус у Кореї

Північна Корея заявила про успішне випробування водневої бомби.

Північна Корея в неділю, 3 вересня, провела шосте ядерне випробування. На території країни, за повідомленнями південнокорейських та західних ЗМІ, було зафіксовано землетрус магнітудою від 5,6 до 6,3. Якщо ядерне випробування дійсно було проведене, це означає, що воно було найпотужнішим в історії КНДР.

Раніше південнокорейська розвідка визнала, що влада КНДР завершили приготування до проведення ядерного випробування в двох підземних тунелях на полігоні Пунгери на північному сході країни.

Згодом КНДР офіційно оголосила про успішне випробування водневої бомби. Відповідну заяву було оголошено в неділю, 3 вересня, в ефірі Центрального телебачення КНДР. Відзначається, що випробуваний водневий заряд може бути поміщений на міжконтинентальну балістичну ракету, передає ТАСС.

ТСН.ua зібрав головне про резонансне ядерне випробування КНДР, якого світ очікував ще від квітня 2017 року.

ВИПРОБУВАННЯ, ПОТУЖНІШЕ ЗА ВИБУХ БОМБ У НАГАСАКІ І ХІРОСІМІ

Очевидно, потужність шостого ядерного випробування Північної Кореї становила 100 кілотонн – це приблизно в 4-5 разів потужніше, ніж вибух ядерної бомби, скинутої на Нагасакі в Японії 1945 року (21 кілотонна), передає агентство Yonhap. Водночас, потужність бомби, скинутої на Хіросіму, становила 18 кілотонн. Деякі ЗМІ повідомляють, що потужність бомби шостого ядерного випробування КНДР могла сягнути аж однієї мегатонни. 

Спочатку адміністрація землетрусів Китаю виявила землетрус у Північній Кореї на рівні 6,3 балів, і це назвали "підозрілим вибухом". Також зареєстрували другий землетрус силою 4,6 бала. Справа в тому, що зазвичай епіцентр землетрусів розташовується в глибині, але цього разу сейсмологи помітили, що він перебував на поверхні.

землетрус від водневої бомби в КНДР, вимірювання сейсмологів Японії
Reuters
Японські сейсмологи встановили, що магнітуда землетрусу становила 6,3

Це дало підстави експертам зробити висновок про те, що КНДР провела шосте ядерне випробування. Згодом КНДР сама оголосила про "винятково успішне" випробування водневої бомби. За даними адміністрації землетрусів Китаю, поштовх стався близько 11:30 ранку за місцевим часом – о 5:30 ранку – за київським, передає Reuters.

Порівняння ядерних вибухів. Інфографіка
ТСН.ua

РЕАКЦІЯ СВІТУ

Японія дипломатичними каналами направила КНДР рішучий і жорсткий протест в зв'язку з проведеним новим ядерним випробуванням. Про це журналістам заявив міністр закордонних справ Японії Таро Коно.

"Це абсолютно непробачно", – сказав Коно, який перший з офіційних осіб оголосив про те, що, за оцінками японського уряду, КНДР здійснила чергове ядерне випробування.

"Ми дійшли висновку, що Північна Корея провела ядерне випробування", – заявив він за підсумками екстреного засідання Ради національної безпеки. Таро Коно додав, що дії Пхеньяна є "прямим і відвертим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН" і наголосив, що "всі варіанти дій щодо Північної Кореї лежать на столі". "Ми серйозно підійдемо до того, як відповісти [на ядерне випробування]", - сказав він.

Міністр закордонних справ Японії найближчим часом має намір провести телефонні переговори зі своїми колегами з США і Південної Кореї. "Наразі ми ведемо підготовку [до таких дзвінків]", – зазначив він.

кім чен ин наставляє своїх працівників щодо ядерної програми
Reuters
Кім Чен Ин надає настанови щодо ядерної програми, архівне фото


Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе віддав розпорядження посилити моніторинг за рівнем радіації і тримати постійний контакт з сусідніми країнами в зв'язку з можливим новим ядерним випробуванням КНДР.

Міністр оборони Японії Іцунорі Онодера, в свою чергу, повідомив, що в даний час літаки Повітряних Сил самооборони країни займаються вимірюванням можливих змін рівня радіації в атмосфері після передбачуваного північнокорейського ядерного випробування.

Рівень загрози з боку КНДР по відношенню до Японії та іншим країнам регіону вийшов на новий рівень. Таку думку в неділю висловив генеральний секретар кабінету міністрів Японії Есіхіде Суга.

"Це новий, більш серйозний рівень загрози для безпеки нашої країни. [Випробування] ставить під загрозу мир і безпеку регіону, усієї міжнародної спільноти та є абсолютно неприйнятним", – наголосив він.

Між тим, після вибуху міністерство фінансів Південної Кореї заявило про скликання чергового засідання, щоб перевірити вплив останнього північнокорейського ядерного випробування на місцевий фінансовий ринок. Також міністерство заявило, що запустило систему цілодобового моніторингу відразу після штучного землетрусу.

Водночас авторитетне агентство Reuters зазначило, що ядерне випробування КНДР – це перевірка США і Японії.

А міністерство закордонних справ Китаю закликало Північну Корею припинити свої "неправильні" дії, після того як Пхеньян заявив, що успішно протестував передові водневі бомби. Міністерство заявило на своєму веб-сайті, що Китай рішуче виступає проти і рішуче засуджує дії Північної Кореї та закликав країну поважати резолюції Ради Безпеки Університету.

ПОПЕРЕДНІ ВИПРОБУВАННЯ

Ядерні випробування КНДР, які вона провела раніше, ми зібрали в одній інфографіці.

ядерна програма КНДР

Залиште свій коментар

Вибір редакції