Шотландія хоче відділитися від Британії

Правляча в Шотландії націоналістична партія планує провести референдум про незалежність від Великобританії. Опозиція рішуче виступає проти.

Алекс Салмонд і Нікола Старджон
Алекс Салмонд і його помічниця Нікола Старджон (Фото: news.search.yahoo.com)
Лідер шотландських націоналістів, глава уряду Алекс Салмонд розповів, що в законопроекті про референдум, представленому шотландським парламентарям, міститься три варіанти розвитку подій для Шотландії: збереження статусу-кво, розширення делегованих урядом Великобританії повноважень і повна незалежність. При цьому Салмонд не став приховувати, що уряд вважає оптимальним рішенням незалежність.

Представники всіх трьох опозиційних партій Шотландії висловилися проти референдуму. Таким чином, у законопроекту представленого Салмондом, мало шансів пройти затвердження парламентом, повідомляє «Лента.ру».

Лідер шотландських лібералів Кеті Джемісон упевнена, що нація не хоче незалежності, а ініціатива націоналістів має на своїй меті не поліпшення життя людей, а розкол Сполученого Королівства.

Консерватори Шотландії повністю підтримали лібералів. Їх лідер Аннабель Голді назвала законопроект про референдум сепаратистським.

Ліберально-демократична партія Шотландії, проте, вважає, що проект Салмонда «знаменує рух правлячої партії» до розширення повноважень регіональних властей. При цьому лідер партії Нікола Стівен, як і її колеги, вважає, що законопроект повинен бути відкликаний.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: