Шотландія відпустить лівійського терориста, який винен в смерті 270 людей

Відомий лівійський терорист, який відбуває довічне ув'язнення за вибух літака над шотландським містом Локербі в 1988 році, може вийти на волю до кінця серпня. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Організатор вибуху літака над шотландським Локербі в 1988 році Абдель Басить аль-Меграхи, що відбуває довічне ув'язнення у в'язниці Глазго, буде виданий владі Лівії наступного тижня.

Аль-Меграхи в 2001 році був визнаний винним в організації в 1988 році вибуху на борту літака Boeing-747, в результаті якого загинули 259 пасажирів і 11 людей на землі. Він відбуває покарання в шотландській в'язниці Грінок.

У 2003 році Високий суд Глазго підтвердив, що аль-Меграхи зможе апелювати про пом'якшення вироку, відсидівши у в'язниці мінімум 27 років. Проте в кінці квітня цього року Великобританія і Лівія підписали угоду про видачу увязнених, яке дозволило засудженому подати прохання про перехід у в'язницю на батьківщині.

У травні лівійська влада звернулися до Шотландії з проханням про видачу аль-Меграхи з тим, щоб термін, що залишився, він відбув на території рідної країни. Представник шотландського уряду заявив тоді, що запит Лівії розгледить протягом 90 днів.

Як повідомляють ЗМІ, на цьому тижні переговори між сторонами поновилися. Крім того, в середу, 12 серпня, аль-Меграхи у в'язниці відвідав міністр юстиції Шотландії Кенні Макаськилл, який за підсумками бесіди вирішив  звільнити в'язня. В той же час, шотландська влада поки не підтверджує цю інформацію. За даними британських ЗМІ, на таке рішення вплинуло те, що 57-річний лівієць страждає раком простати і стан його погіршується.

Читайте також:

Грузія відмовилася видати Росії сержанта-дезертира Глухова

Австралія видасть Угорщині одного з останніх нацистських злочинців

Британія вперше видала Україні злочинця

США готові відправити українського нациста Дем'янюка до Німеччини

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: