Шпигуни-аматори викрили стратегічні об'єкти Північної Кореї

Табори, ядерна зброя, транспортні розв'язки: ентузіасти вирішили розкрити всі таємниці Північної Кореї.

Американець Кертіс Мелвін заснував проект North Korea Uncovered, в рамках якого близько десятка ентузіастів вже два роки розшукують та позначають на карті стратегічні об'єкти Північної Кореї.

Шпигуни-аматори використовують в основному відкриту інформацію, що поступає із ЗМІ, - фотографії, репортажі, розповіді очевидців. Але ця непроста і часто "нудна" робота іноді приносить цікаві результати. Так, пише The Wall Street Journal, вашингтонський адвокат Джошуа Стентон, дізнавшись з новин про масову втечу ув'язнених з так званого "Табору 16", вирішив встановити місцезнаходження цього об'єкту.

Зіставивши непрямі дані з репортажів з описами утікачів, він почав "прочісувати" карту на предмет схожих споруд - і виявив огороджену територію площею майже в 300 квадратних миль, яка, на його думку, і є "Табором 16".

Засновник проекту Кертіс Мелвін заповнює білі плями за допомогою спостережень і супутникових знімків. Серед інших учасників, багато з яких приховують свої прізвища, є і колишні військові, які на службі займалися Північною Кореєю "професійно".

На сьогоднішній день, за словами Мелвіна, на карті вже відмічена більша частина північнокорейської транспортної мережі і електричних комунікацій, а також деякі ядерні об'єкти, військові бази, місця масових поховань, в'язниці та інші примітні споруди, такі як розкішні резиденції політичної еліти, на території яких є все, що потрібне для красивого життя - навіть водні гори. Складену карту викачало більше 35 тисяч користувачів.

Читайте також:

КНДР підозрюють у випробуваннях ядерної зброї

Північна Корея готова розпочати війну через прикордонний стовп

Північнокорейська ракета "засвітилася" на фото і телебаченні

Північна Корея судитиме американських журналісток за "ворожі дії"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: