"Шпигунка" Анна Чапман втратила британське підданство

Російську "шпигунку" Анну Чапман позбавили британського підданства. Справа розглядалася у прискореному порядку.

Британське підданство Анни Чапман - дівчини, засуджену в США за співпрацю з російською розвідкою і вислану в РФ - анульовано.

Чапман стала підданою Об'єднаного Королівства, коли була одружена з британцем - у 2002 - 2006 роках. Адвокат, який представляв інтереси Чапман в американському суді, раніше заявляв про її намір повернутися до Великобританії після депортації в РФ. Після анулювання паспорта це стало неможливим.

Раніше повідомлялося, що британська влада розглядала справу про позбавлення "шпигунки" підданства в прискореному порядку. Уточнювалося, що паспорт можуть анулювати в тому випадку коли це потрібно "для блага держави".

13 липня американські ЗМІ повідомили про арешт ще одного "російського шпигуна". При цьому, за даними чиновників, цей росіянин виконував ще менш важливу роль у агентурної системі, ніж 10 чоловік, затриманих раніше. Чапман і ще дев'ятьох "шпигунів" обміняли на чотирьох росіян, раніше засуджених у РФ за шпигунство на користь іноземних держав - США і Великобританії.

Нагадаємо, десять так званих "російських шпигунів" були арештовані в США в кінці червня 2010 року.

ФБР вистежували їх понад десять років. За версією американської влади, всі вони виконували різні завдання для російської розвідки, зокрема, збирали інформацію про розробки в галузі озброєння, а також встановлювали контакти з впливовими особами.

У західних ЗМІ з'явилася інформація про те, що арешти російських розвідників спровокувала саме Чапман, перша запідозрила недобре і подзвонила в Москву батькові. Дзвінку передувала розмова дівчини з американським агентом, який представився її куратором з Росії і попросив передати підроблений паспорт іншої російської розвідниці.

Читайте також:

Шпигунці Анні Чапман пророкують місце в Держдумі

Російських шпигунів помістили в карантин і проводять "розбір польотів"

Великобританія має намір позбавити "російську шпигунку" свого підданства

Російська шпигунка вирішила повернутися до Великобританії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: