Штат Алабама подав до суду на British Petroleum

Влада Алабами подала до суду на BP та інші компанії, причетні до аварії в Мексиканській затоці. Штат вимагає компенсувати шкоду, завдану його довкіллю.

Влада штату Алабама подала до суду на компанії British Petroleum, Transocean і Halliburton за шкоду, завдану екології штату внаслідок витоку нафти в Мексиканській затоці.

Алабама стала першим штатом, що подав до суду з приводу найбільшого розливу нафти на буровій вишці BP. Компанія Transocean є співвідповідачем за позовом, оскільки володіла затонулою в кінці квітня нафтової платформою Deepwater Horizon - BP брала її в оренду.

Halliburton стала співвідповідачем, бо фахівці цієї компанії, що займається роботами на нафтових родовищах, цементували свердловину. Ще одним співвідповідачем є компанія Anadarko Petroleum, власник міноритарної частки в проекті з розробки родовища.

Сума позову не називається. Генеральний прокурор Алабами Трой Кінг зауважив, що відповідальні за аварію компанії повинні цілком і повністю відшкодувати завдані штату збитки.

Варто відзначити, що позов не зустрів підтримки у губернатора Алабами Боба Рілі. Він, зокрема, заявив, що вважає за необхідне дочекатися пропозиції BP про компенсацію і вже тільки тоді йти до суду. Кінг, у свою чергу, зауважив, що завчасне звернення до суду лише зміцнює позиції штату в боротьбі за компенсацію.

Аварія на нафтовій вишці в Мексиканській затоці сталася 20 квітня. Через два дні платформа затонула, в результаті чого була сильно пошкоджена свердловина. Протягом більш ніж трьох місяців фахівцям BP не вдавалося перекрити витік. На початку серпня свердловину вдалося загерметизувати, а згодом BP приступила до її цементування.

BP взяла на себе всю відповідальність за витік. За останніми даними, збитки компанії, пов'язані з ліквідацією однієї з найбільших в історії витоків нафти, перевищили 6 мільярдів доларів.

Читайте також:

BP продовжить бурити свердловину у Мексиканській затоці

Аварійна свердловина в Мексиканській затоці "нейтралізована"

Обама відпочине з родиною на узбережжі Мексиканської затоки

Представники BP вперше постали перед судом через "нафтовий Чорнобиль"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: